Іллінівська ОТГ/ фото з архіву ІА "Вчасно"
З Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році було розподілено 773 мільйони гривень. Ці гроші використали на різні інфраструктурні проекти, зокрема ремонти шкіл, амбулаторій, закладів культури, центрів безпеки, повідомляє ІА «Вчасно».
Три ОТГ Донеччини — Миколаївська, Соледарська і Лиманська громади — входять до сотні найбагатших громад України з населенням понад 15 тисяч людей. Найбагатшою є Шахівська громада — доходи на одного жителя там складають 10,7 тисяч гривень.
«Коли створюється нова громада, її жителі зацікавлені, щоб отримувати більше грошей через інвентаризацію земель, комунальне майно, оренду, — розповів радник з питань місцевих фінансів Донецького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Івахнін. — Бо люди знають, що в ОТГ — це вже їхні гроші, вони ними розпоряджаються».
У 2018 році були профінансовані сім Центрів безпеки. Один з останніх відкрили у вересні у с. Талаківка біля Маріуполя.
«Будівництво займає 2−3 місяці, але оформлення усіх дозволів, землі — понад 6 місяців, — розповів начальник управління організації заходів цивільного захисту
У Соледарській громаді третій рік поспіль не можуть збудувати Центр безпеки, виділені на нього гроші повернуть в обласний бюджет.
Наступного року на Донеччині мають збудувати шість Центрів безпеки, на це витратять 75 мільйонів гривень.
За гроші ДФРР наступного року громади можуть подавати проекти ремонтно-будівельного характеру вартістю понад 5 мільйонів гривень, зараз в ОТГ Донеччини таких проектів дуже мало, — повідомив радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС Артем Колодезний.
До 2020 року в Донецькій області має бути створено 45 ОТГ. Зараз більшість громад створені на півночі Донеччини, жодної громади не створено на півдні області. Через близькість до лінії розмежування і запровадження ВЦА не можуть створити громаду у Торецьку і навколишніх селах.
Зараз на Донеччині створено 17 ОТГ, у 7 з них очікують проведення перших виборів.