Максим Колесников — один із військових, яких Україна 4 лютого повернула додому з російського полону. Захисника родом із Донецька окупанти захопили ще у березні 2022 року під Києвом, де він боровся з навалою орків, і в полоні українець провів 11 місяців.
Максим Колесников до російського полону та після/колаж Вчасно з соцмереж Максима
Після повернення з полону Максим кілька місяців провів на реабілітації. Зізнається, що після майже року він схуд на понад 30 кілограмів, однак попри це навіть в камері, попри заборони рашистів, намагався підтримувати фізичне здоров’я — присідав, віджимався і навіть робив зарядку, шукаючи «сліпі» кути в малих кімнатах, де утримували полонених військових.
Максим Колесников після звільнення з російського полону 4 лютого 2023 року.
Однак все ж полон значно відзначився — і крім погіршення здоров’я, в організмі донеччанина знайшли… метал.
«Після полону дуже важко витримувати голод. Перша ж ознака голоду — хочеться все кинути та бігти жерти. Коли голод накопичується — то вже фізично погано. Не те щоб раніше я не любив попоїсти, але зараз голод — це дуже гостро, до болю. Може, з часом пройде, може, ні - не знаю.
Зате в моєму прямому кишечнику під час МРТ знайшли метал. Чим нас годували в тому Новозибкові, що я почав перетворюватися на Т-1000?" - напівжартома написав Максим на своїй сторінці.
Зараз Максим у Відні - там свідчитиме про тортури росіян. До речі, найважчим для нього в полоні було те, що рідні не знали, що з ним відбувається та де він і чи живий взагалі.
Уявляв. як вони переживають те, що він більше не виходить на зв’язок, і це було надважко. Однак друга за тяжкістю мука в російському полоні - це голод.
«Буду виступати як свідок та постраждалий від злочинів росіян щодо українських військовополонених на міжнародній конференції, присвяченій правам людини та запобіганню тортурам. Нас тут таких троє. Окрім мене — двоє цивільних», — розповів військовий
Додамо, що після двох місяців після повернення з полону Максим Колесников повідомив, що знову повернувся до війська. За цей час він встиг «набрати» 16 кілограмів (лише половина втраченої ваги в полоні) і щиро порадіти й за потонулий крейсер «москва», й за вибух на Кримському мосту.
Макс Колесников. Фото: з відкритих джерел
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!