Боєць Дмитро половину життя пропрацював у школі, перед тим, як пішов воювати. В Бахмуті він отримав поранення, коли його з побратимом помітив ворожий безпілотник.
Дмитро Змієнко/фото: реабілітаційний центр "Незламні"
Дмитро Змієнко — історик вже понад 20 років. Він родом із Харкова, йому 46, велику частину життя він присвятив дітям, вчив школярів історії та правознавства. На початку російського вторгнення у школу, де працював історик, прилетіла ворожа ракета. Це й підштовхнуло його піти до військкомату наступного ж дня, розповідають у медоб'єднанні «Незламні».
«Коли в тебе забрали місце роботи, треба йти захищати країну!», — каже педагог.
Школярі, аби підтримати свого вчителя, навіть збирали кошти на дрон. Зокрема, так Змієнко і вступив до лав ЗСУ.
Спочатку Дмитро служив на Харківщині, після цього — обороняє Бахмут.
В момент найгарячіших боїв, коли «вагнерівці» наступали, вчитель-військовий з побратимом пішли за водою. По дорозі їх зафіксував ворожий дрон.
Російський міномет фактично одразу почав гатити по українцях. Так осколковий боєприпас розірвався біля Дмитра, в результаті чого пошматував його руки та ноги.
Побратими одразу накладають турнікети та евакуюють вчителя. Спочатку його чекають первинні оперативні втручання від військових медиків у стабілізаційних пунктах та дніпровські лікарі. Після цього евакуаційний потяг везе Змієнка до Львова, де чоловік пробуде аж три місяці.
Фото: «Незламні»
Фото: «Незламні»
Фото: «Незламні»
Фото: «Незламні»
«Верхні та нижні кінцівки пацієнта зазнали множинних осколкових поранень, переломів та ушкоджень нервів. Травматологи зіставили і зафіксували перебиті кістки правої ноги пацієнта та зшили пошкоджені тканини. А спеціалісти хірургії кисті взялися рятувати знерухомлену руку пораненого. Відновили пошкоджені нерви: ліктьовий та променевий», — розповідають у медоб'єднанні «Незламні».
Зараз Дмитро вже здоровий. Він пройшов реабілітацію і готовий виписатися з Центру.
Медики зазначають, до Дмитра часто приходили його учні, яких війна закинула до західних областей. Зараз у вчителя є лише одна мрія — знову навчати своїх школярів у рідному місті.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!