Наразі місто фактично вже перебуває в півкільці. Наразі так звана «горловина» — вузький коридор, через який українські військові досі можуть здійснювати підвезення техніки, боєприпасів та евакуацію, сягає приблизно 17 кілометрів у ширину, що дозволяє певний маневр, але простір для дій щодня звужується.
Ілюстративне фото з архіву "Вчасно"
Упродовж останніх днів російські диверсанти близько семи разів заходили в Покровськ, повідомив президент України Володимир Зеленський. За його словами, зараз ситуація стабілізована — мовляв, серйозних проривів немає, усіх членів ДРГ вдалося ліквідувати або це відбувається просто зараз. Слід зауважити, що сьогодні аналітики «Deepstate» заявили, що в останні дні тривала активна зачистка в районі села Троянда та парку Ювілейний на околицях міста. Більшість з окупантів було ліквідовано Силами оборони.
Водночас ситуація на адмінмежі Дніпропетровщини є такою ж, як у Покровську: росіяни заходять на поле, де «просто живого місця немає», і де не стоять українські військові. Ті натомість перебувають на відстані й «знищують все що можна». У таких умовах, наголосив Зеленський, все одно, чи «зайшли вони туди, чи не зайшли».
Разом з тим ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман зауважує, що ДРГ, які прорвалися до Покровська — ще не штурмові, попри заяви окупантів на російських ресурсах.
«Вони постійно заходять. І наші ДРГ постійно заходять. Тому казати, що війська зайшли на одну з вулиць Покровська і там почнуться вуличні бої - так казати не треба», — пояснив Гетьман.
Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко додав, що росіяни й надалі намагатимуться завести свої ДРГ в місто. Військові експерти ж попереджають: Покровськ Донецької області може опинитися на межі оточення.
Фото: 68 окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша
У коментарі для РБК-Україна військовий експерт Іван Ступак підкреслив, що місто фактично вже перебуває в півкільці. На мапі DeepState чітко вимальовується так звана «горловина» — вузький коридор, через який українські військові досі можуть здійснювати підвезення техніки, боєприпасів та евакуацію. Наразі ця зона сягає приблизно 17 кілометрів у ширину, що дозволяє певний маневр, але простір для дій щодня звужується.
Мапа DeepState
Таке становище нагадує попередні випадки, коли гарнізони змушені були залишати міста, аби уникнути повного оточення. Найбільш болючий приклад — Вугледар, де висотне розташування не врятувало від втрат через ворожі тактичні маневри. Якщо ситуація в Покровську піде подібним шляхом, командуванню доведеться ухвалювати складні й болючі рішення щодо подальшої оборони.
«Без зайвої паніки, але і без зайвого ура-патріотизму найгірша ситуація, як на мене, це Покровськ. І Покровськ в наступні 60 днів може стати епіцентром величезних боїв. І якщо дистанція „горловини“ зменшиться і буде 10 та менше кілометрів, це буде означати, що ЗСУ доведеться розглядати питання про залишення міста, як це було у попередніх випадках», — сказав Ступак.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!