Розгляд справи ексглави "ЦВК ДНР" Лягіна закрили від преси та активістів/фото ФБ Віталій Овчаренко
4 травня Шевченківський районний суд Києва вирішив у закритому режимі розглядати справу колишнього глави так званої «ЦВК ДНР» Романа Лягіна і відмовив представникам культурного фонду «Ізоляція» у визнанні їх потерпілою стороною. Про це йдеться у зверненні Культурного фонду «Ізоляція» до президента Володимира Зеленського.
ЧИТАЙТЕ:Справу так званого голови «ЦВК ДНР» Лягіна хочуть передати до суду Селидового
За словами представників фонду, Лягін в 2014 році був серед ватажків «ДНР», які захопили будівлю фонду в Донецьку і перетворили його в катівню для політв'язнів. У зв'язку з рішенням суду активісти, представники фонду"Ізоляція" і колишні полонені вирішили публічно звернутися до президента Зеленського з проханням не допустити звільнення Лягіна від кримінальної відповідальності.
«Всупереч своїм завданням, Офіс генерального прокурора, який є провідником позиції держави, діє не в інтересах постраждалих. Навпаки, прокуратура допомагає обвинуваченому уникнути будь-якої відповідальності за серйозні злочини проти держави», — йдеться в заяві організації.
На думку підписантів, справу Лягіна навмисно затягують.
«За рік не відбулось жодного судового засідання по суті, розгляд матеріалів справи переносили шість разів, а судді Шевченківського районного суду Києва раптово взяли самовідвід, — йдеться у заяві „Ізоляції“. — Представніків фонду „Ізоляція“, які діють від імені всіх постраждалих у справі Лягіна, виключили з процесу. Прокуратура не дає можливості отримати доступ до матеріалів цієї резонансної справи і допомогти її розслідуванню».
ЧИТАЙТЕ: Справу так званого голови «ЦВК ДНР» Лягіна не будуть передавати до суду Селидового
«Ізоляція» закликає Зеленського вжити заходів до середини травня, коли у Лягіна закінчується термін перебування під вартою.
«Надайте нам відповідь, з чим ми маємо справу: злочинною недбалістю Офісу Генерального прокурора або проявом вашої політики щодо окупантів? Це сліпота суддів чи політика держави часів президентства Зеленського?», — йдеться у заяві.
Звернення до президента підписали ряд колишніх полонених, серед яких і журналіст Станіслав Асєєв.