Заробітки начальників громад та міст Донеччини сягають від 1,2 до 2,2 млн грн за рік. Попри окупацію міст, зміну прифронтових зон й наближення лінії зіткнення, дохід посадовців залишається стабільно високим.
Заробітки начальників громад та міст сягають від 1,2 до 2,2 млн грн за рік/ Ілюстративне фото
Донеччина одна з тих регіонів, яка найбільше потерпає від війни. Тут ведуться як бойові дії на, так і не припиняються щоденні обстріли. І поки люди живуть на межі життя і смерті, а військові чимдуж стримують ворога, місцеві адміністрації збільшують свої доходи.
Нещодавно Єдиний державний реєстр декларацій поповнився даними про заробітки посадових осіб Донеччини, які демонструють «високі показники» їх доходів.
Редакція «Вчасно» дослідила декларації керівників громад та міст й виявила, що найвищі доходи на Донеччині задекларував Сергій Добряк — начальник Покровської міської військової адміністрації.
Згідно з відкритими даними, Добряк заробив 2 млн 23 тис. грн за рік, тобто понад 168 тис. грн у місяць із податками. У контексті сумнівних багатомільйонних фортифікаційних закупівель у Покровському напрямку такий рівень доходу викликає додаткові запитання.
Друге місце «багатих начальників» посів Роман Падун — Курахівська МВА. Він за рік заробив 1,73 млн грн, це, приблизно 144 тис. грн на місяць. Посадовець керує вже окупованою громадою, але отримує дохід на рівні топменеджер.
Далі - Олександр Журавльов, начальник Лиманської МВА. Його статки за рік на посаді склали 1,56 млн грн, це понад 130 тис. грн на місяць. Лиман — стратегічно важливий вузол оборони, однак зарплата його керівника — на рівні міністра, що викликає питання щодо співмірності винагороди та реальних умов роботи.
Свої високі доходи задекларував й Сергій Боєвський — нинішній керівник Департаменту ЖКГ ДонОДА, який заробив 1,54 млн грн за рік, це понад 128 тис. грн на місяць на посаді очільника Дружківської МВА.
Останню сходинку п’ятірки очолює Сергій Чаус — начальник Часовоярської МВА — 1,46 млн грн за рік, або понад 122 тис. грн в місяць. У Часів Ярі нині зберігається критична ситуація, але пріоритети у розподілі коштів залишаються теж під питанням.
Окремо поза п’ятіркою «багатих начальників» є посадовці з меншими, але доволі високими заробітними платами. Їх дохід складає понад 100 тис. грн на місяць у середньому.
Це стосується Олексія Реви — начальника Бахмутської МВА. За рік він отримав 1,45 млн грн, а це більше як 121 тис. грн на місяць. Попри повну окупацію та знищення міста, дохід голови залишається сталим.
Далі - Сергій Сажко, начальник Шахівської СВА. Дохід — 1,350 млн грн за рік, за місяць понад 112 тис. грн.
Олександр Гончаренко, міський голова Краматорська, за рік має дохід 1,313 млн грн, або 109 тис. грн за місяць.
Начальник Святогірської МВА Володимир Рибалкін за рік заробив 1,259 млн грн, це понад 104 тис. грн за місяць.
Дохід Андрія Бондаренка, начальника Добропільської МВА, склав 1,209 млн грн за рік, або більше як 100 тис. на місяць.
Більше про декларації керівників громад та міст читайте в матеріалі «Вчасно» «Мільйони в тилу: хто з голів військових адміністрацій Донеччини задекларував найбільші доходи минулого року?»
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!