У Маріуполі з висловів «прогрес у зворотний бік», «бананова республіка» чи «ванна в тазіку» вже не кепкують — самі ж містяни бачать, що їхнє місто занедбали вкрай, ще й залишать без води, проте з подвійною платою за «умови життя».
Старокримське водосховище. Фото з відкритих джерел
У захопленому місті так звана окупаційна влада 24 лютого офіційно заявила, що води для містян у водосховищі вже немає. Тож тепер тим доведеться жити по графіку, залежно від «черги на воду». При цьому росіяни навіть не приховують, що проблема настільки «катастрофічна», що виходу з неї фактично немає. Принаймні окупанти його не бачать, що означає, що й вирішувати брак води не будуть.
Причина, чому багатостраждальному Маріуполю доведеться жити не просто в умовах антицивілізації, а й без банального доступу до води — нібито обміління водосховища.
«Введення обмеженого часу подачі води — вимушене. Воно викликане обмілінням Старо-Кримського водосховища через брак опадів», — заявили в окупованій адміністрації міста.
Тепер воду в будинки містян постачатимуть з 6 до 9-ї ранку, а також — з 6 до 9-ї години вечора. В увесь інший час тиск буде знижений до мінімально-середнього рівня, що мовою окупантів означає доступ до води деінде та лише на перших поверхах.
Маріупольці такій заяві обурені - крім того, що вони очевидно повторюють «долю» захопленого Донецька, так їм ще й відверто брешуть — оскільки москва нібито виділяла гроші, аби саме в Маріуполі води не бракувало. Щоправда, чи були вони насправді виділені, чи «засвоїлись» у кишені чиновників-окупантів — питання.
«Та яке обміління? Казали ж, що це сталося з вини влади, — гроші, які виділяли з Москви й Санкт-Петербургу на мережу та обладнання, розповзлися по кишенях», — обурюється маріуполець Дмитро.
Крім того, маріупольці зауважують: вони справді живуть, ніби в казці - чим далі, тим все страшніше.
«Мати рідна, а на унітаз тепер ходити теж за графіком, — шість годин на добу, щоб ще можна було змити? Чи всі дружно будемо в пакети ходити?», — обурюються містяни.
При цьому маріупольці резонно зауважують: попри те, що ці заходи нібито спрямовані на те, щоб обмежити кількість води, яку витрачають містяни, показники меншими не ставатимуть — бо люди заповнюватимуть в години подачі води усі пусті посудини, які лише знаходитимуть вдома.
Крім того, маріупольці підсумовують: такі біди в місті - вже назавжди, й до цього потрібно звикати.
«Коли такі повідомлення вперше з’явилися ще кілька місяців тому — вже тоді писали, що проблеми не через обміління. Треба розуміти, що це вже назавжди, незалежно від рівня та кількості опадів. Ліфти не працюють, гарячої води немає й не було, світло то є, то його немає - скоро, видно, і його даватимуть за графіком. Скрізь по місту сміттєзвалища. Якість життя у місті прям підвищується», — з сарказмом зауважують у місцевому каналі, де відкрили обговорення щодо «обміління» водосховища.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!