Фото: ВВС Україна
Імена лауреатів оголосили 13 грудня у київському Мистецькому арсеналі, йдеться на сайті «ВВС Україна».
«Події роману розвиваються навесні — влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас — це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії — і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і опору. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна — це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землю», — йдеться в описі роману на сайті премії.
Головною героїнею книжки стала реальна волонтерка на ім'я Наталя, яка допомагала українським військовим, у тому числі під час оборони донецького аеропорту, а пізніше стала координувати волонтерську допомогу. Авторка роману також займалася волонтерством, завдяки чому і познайомилася з Наталею. Крім того, для книжки вона зібрала реальні історії періоду початку війни на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ: Фільм про повернення Донбасу переміг на Венеційському кінофестивалі
«Ця книга як дзеркало, дає можливість підсвітити темні плями і зазирнути у секретні місця. Зрозуміти і відчути на собі, як це — стати жителем окупованого Донецька влітку 14-го, мішенню і легкою здобиччю, — коментує на сайті премії свій роман авторка твору Тамара Горіха Зерня. — Пошукати опору у офіційному відполірованому, книжковому патріотизмі, і не знайти нічого. Плюнути і зробити для себе власну Україну, витягаючи будівельний матеріал з усього, до чого можна дотягнутися. Зі своїх жил і крові, зі своїх картин, любові, зі своїх чоловіків, пристрасті, ризику, зі своєї одержимості і ненависті. Відростити пазурі. І зрештою озирнутися на пророблену роботу і закурити задоволено. Ніколи, ніколи не діставайте українців. Бо потім вони палять порти, а не кораблі».
Крім того, нагороду вручили в номінаціях «Дитяча література» і «Есеїстика». У першій номінації переміг фантаст Володимир Арєнєв з книжкою «Сапієнси», а у другій — відомий прозаїк Тарась Прохасько зі збіркою нарисів «Так, але…».