У противника складаються досить зручні «стартові» умови для прориву на Костянтинівку, як з півдня, з боку Торецька, так і з північного сходу, з боку Часів Яру, кажуть експерти. Адже Костянтинівка є однією із задач, яка стоїть перед Краматорсько-Слов'янською агломерацію, яку хочуть захопити росіяни.
Росіяни перегрупували війська й готуються до штурму й прориву на Костянтинівку/ Ілюстративне фото
Однак для того, щоб перейти до цього питання, ворог повинен дійти до Сіверського Дінця в районі Лиману й «взяти» Костянтинівку, пише військовий оглядач Костянтин Машовець.
«Тільки після цього можна серйозно обговорювати перспективи й можливості противника, щодо штурму і захоплення вищевказаної агломерації. Поки що, на цей час, російські війська, скажімо так, досить далекі навіть від досягнення цих передумов. Разом з тим, зміст останнього перегрупування військ противника на згаданих напрямках та низка його дій там же, свідчать про те, що його командування все ж-таки „думає“ над цим питанням».
«Сенс всіх цих перегрупувань стає зрозумілим, якщо, крім цих переміщень, згадати події, що відбулися останнім часом на цих напрямках. Зокрема, на Краматорському відтинку ворог мав успіх у Часів Ярі, наступаючи одночасно у його північній та центральній частинах, а також на південь від міста, — пише Машовець. — На Торецькому напрямку війська противника, на цей час, за винятком низки кварталів у північній частині міста, а також у селищах Забалка, Кримське, Дачне практично взяли під свій контроль більшу частину міста. І найголовніше — вони прорвалися з Воздвиженки на північ, до розв’язки на дорозі Покровськ-Бахмут, перерізавши її таким чином і зайняли хутір Баранівка».
У зв’язку з цим Машовець зазначає, що складаються досить зручні «стартові» умови для прориву противника на Костянтинівку, як з півдня, з боку Торецька, так і з північного сходу, з боку Часів Яру.
«Ба більше, 8-а ЗВА, розгорнута між Торецьком і Покровським напрямком і в разі її просування на північ може взагалі обійти Костянтинівку із заходу, — додає оглядач. — Тобто ворог отримав дуже хороші „початкові“ позиції для досягнення однієї з „попередніх“ умов щодо подальшого захоплення Краматорсько-Слов'янської агломерації - можливості почати штурм і захоплення Костянтинівки. Тому не варто розглядати перегрупування 8-ї ЗВА противника з колишнього Курахівського напрямку, як „випадковий збіг обставин“. Ця армія противника з’явилася тут не тільки тому, що їй стало „тісно“ на Новопавлівському напрямку».
За словами Машовця, 8-ма ЗВА прибула на новий напрямок у складі двох штатних мотострілецьких дивізій — 20-ї мотострілецької дивізії та 150-ї мотострілецької дивізії. Обидві дивізії безпосередньо зараз діють в скороченому складі - одна складається з трьох мотострілецьких полків, інша — з двох мотострілецьких полків і одного танкового полку.
«За певною інформацією, 20-та мсд розгорнулася у напрямку Воздвиженка — Нова Полтавка та Баранівка — Тарасівка. Своєю чергою, 150-та мсд начебто прибула на Торецький напрямок і збирається прориватися з міста на Клебан-Бик та Плещіївку, — додає Машовець. — Таким чином, стає зрозумілим „загальний задум“ щодо найближчого завдання 8-ї загальновійськової армії. Його сенсом, очевидно, є охоплення з флангів тактичної групи ЗСУ, яка обороняється на південь від Костянтинівки, між Олександрополем та Тарасівкою. Противник явно має намір домогтися її оточення і розгрому, а в разі неспроможності цього досягнути — витіснити її з району на південь від Костянтинівки у північно-західному напрямку під загрозою оточення».
«Отже, скоріш за все, російське командування має на меті найближчим часом організувати та провести якісь інтенсивні наступальні дії щодо Костянтинівки, маючи «на увазі» деякі свої подальші дії в бік Краматорська та Слов’янська.
«Однак нагадаю, що в тому, що стосується Краматорська і Слов’янська, то захоплення власне Костянтинівки — це лише одна з двох обов’язкових передумов. Друга — безпосередньо пов’язана з Лиманським і Сіверським напрямками», — додав Машовець.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!