Фото: група «Майдан 18−20 лютого. Як усе було» у Фейсбуці
Масові вбивства в центрі Києва в лютому 2014 року стали одним з найбільш трагічних епізодів сучасної української історії, передає ІА «Вчасно».
День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Розстріли на Майдані почалися ще 18 лютого 2014 року, але найбільш масові розстріли відбулися саме 20 лютого на вулиці Інститутській, коли силові підрозділи режиму Віктора Януковича відкрили вогонь по протестувальниках. У період з 18 по 21 лютого були вбиті 108 протестувальників. Жертв кривавої стрілянини назвали «Небесною Сотнею».
Цього ж дня п’ять років тому Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.
У результаті 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання «Герой України», а троє іноземців — громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії — Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
ЧИТАЙТЕ: У Краматорську вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні
З метою вшанування подвигу загиблих у лютому 2014 року українців у містах України та Донеччини пройдуть пам’ятні заходи.
Фото: група «Майдан 18−20 лютого. Як усе було» у Фейсбуці