Ілюстративне фото "Укрінформ"
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлений відповідно до Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років», повідомляє «Укрінформ».
Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинули від 8 млн до 10 млн людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тис. сіл.
Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об’єднаних Націй вони воювали у складі армій Великої Британії та Канади — 45 тис. осіб, Польщі — 120 тис., СРСР — близько 6 млн, США — 80 тис. і Франції — 6 тис., а також в самій Україні в лавах УПА перебувало до 100 тис. осіб.
ЧИТАЙТЕ: Як на Донеччині вітають ветеранів Другої світової війни в умовах карантину
Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів.
З нагоди 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до жителів Донеччини звернувся глава Донецької ОДА Павло Кириленко.