Ветерани після звільнення з військової служби можуть отримати нову роботу, гроші на власний бізнес або правову чи психологічну підтримку.
Для ветеранів та їх сімей діє низка корисних програм та можливостей/ Ілюстративне фото
Український ветеранський фонд опублікував добірку корисних програм та доступних можливостей.
Зокрема, до 18 жовтня триває прийом заявок на 11-й конкурс підтримки ветеранського бізнесу «Варто 11.0».
Подавати проєктні заявки можуть:
— ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як ФОП;
— дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОП (проєкти мають бути спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я);
— юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.
Детально та умови конкурсу тут.
Міністерство у справах ветеранів України започатковує спортивні змагання «Ігри Ветеранів».
Учасники змагатимуться у кросфіті та кіберспорті. До участі в змаганнях запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій.
Детальна інформація тут. Реєстрація триватиме до 27 жовтня.
Опитування повністю анонімне і проводиться задля визначення думки безпосередньо ветеранів російсько-української війни щодо їхніх актуальних потреб, проблем та сприйняття у суспільстві.
НАЗК надає можливість захисникам та захисницям, яких цікавить сфера запобігання корупції та які прагнуть пов’язати свою професійну кар'єру з цим напрямком, познайомитися з особливостями роботи в агентстві «зсередини».
Інтенсивна 3-тижнева програма поєднує теорію (лекції, зустрічі зі спеціалістами) та практику (робота в НАЗК під менторством).
Дізнатися більше та зареєструватися для участі можна тут. Резюме кандидатів приймають до 30 жовтня.
Фонд надасть грантову підтримку українським підприємицям та майстриням, які виробляють невеликі обсяги продукції та товарів за авторськими технологіями та рецептурами, з використанням екологічних якісних матеріалів та сировини.
Зокрема це стосується таких галузей, як народні ремесла, легка та харчова промисловість, мода, дизайн, виготовлення меблів, ювелірний бізнес тощо.
Заявки приймають до 18 жовтня включно. Деталі тут.
У випадку складних ситуаціях для ветеранів та їх родин діє Гаряча лінія кризової підтримки. Якщо ж потрібна юридична допомога можна проконсультуватися з юристами Українського ветеранського фонду.
Для зручності користування створили окрему платформу, за допомогою якої можна сконтактувати з психологами та юристами. На платформі можна знайти номер телефону цілодобової та безкоштовної Гарячої лінії кризової підтримки, а також інформацію щодо груп підтримки. Також доступна форма зворотного звʼязку для отримання безоплатних юридичних консультацій. Можна залишити свої питання, а потім юристи звʼяжуться з людиною, яка потребує допомоги.
Школа мистецтв ART4KIDS пропонує безплатні заняття з мистецтва для дітей ветеранів та ветеранок. Творчість і мистецтво можуть стати потужним інструментом для емоційного та психологічного зцілення дітей, допомагаючи їм відкривати нові таланти, самовиражатися та знаходити внутрішню гармонію. Займатися можна як у студії в Києві, так і в онлайн-форматі. Подати заявку можна на сайті. Додаткова інформація за телефоном: 067 469 49 85.
Це можуть бути зарядні станції та генератори, компʼютерна техніка та фотоапарати, устаткування для виробництва та багато іншого. Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, мати, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників. Деталі тут.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!