Майстриня із Литви Наталія відроджує по світлинах маріупольські килими, які були в експозиції краєзнавчого музею. Текстильну спадщину було втрачено з приходом росіян.
Майстриня з Литви відновлює втрачені через війну маріупольські килими/ Колаж "Вчасно"
Художниця та дизайнерка з текстилю Наталія свого часу захистила магістратуру в академії мистецтв у Вільнюсі, а нині досліджує традиційне килимарство. З 2021 року вона присвятила себе відродженню унікальних килимів, які були частиною культури Приазов’я. Про це інформує «Маріуполь — туристичне місто».
Ще у 2021 році Наталя вирушила до Маріуполя та відвідала низку грецьких селищ, музеї краєзнавчого та народного побуту, де намагалася зафіксувати особливості текстилю Донецького регіону.
Відомо, що під час експедиції майстриня дослідила зразки вовни для килимарства та цікавилася породами овець, які вирощували греки Приазов’я. Ці знання є важливим елементом автентичного мистецтва.
Зараз, коли всі експонати краєзнавчого музею знищені, Наталя відроджує по світлинах текстильну спадщину — давню техніку та орнаменти, що збереглися завдяки її ретельній науковій роботі. На старовинному ткацькому верстаті майстриня власноруч створює репліки маріупольських килимів, які були в експозиції краєзнавчого музею.
Такі килими є справжнім витвором мистецтва та зберігають історію Приазов’я. Наталя планує передати створені репліки килимів в дар Україні, як символ пам’яті про культуру, що живе попри всі складнощі та втрати.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!