Артем Мирошниченко/фото з соцмережі
Уже рік триває розгляд справи щодо вбивства українського активіста та волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка.
З початку 2021 року причиною перенесення судових засідань стали хвороба Олени Коломієць — захисниці обвинуваченого Миколи Барабаша та занедужання прокурорів. А на засіданнях, що все ж відбулись, лише продовжували запобіжний захід обвинувачуваним Олександру Баришку та Миколі Барабашу. Зараз їх продовжують тримати під вартою, повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.
ЧИТАЙТЕ: У Бахмуті помер побитий підлітками проукраїнський активіст Артем Мирошниченко
На останньому засіданні, яке відбулось 16 лютого, обирали дати майбутніх засідань по цій справі. Але за словами адвоката приймальні УГСПЛ у Краматорську Олександра Кадієвського, його та потерпілого не запросили до судової зали на узгодження дат. Він певен, що це зробили, аби він не зміг повною мірою представляти інтереси потерпілого.
«Я думаю, що це зробили для „балансу“, щоб тепер ми переносили судові засідання», — стверджує адвокат.
Справа стоїть на місці: за 6 судових засідань у цьому році не допитали ані потерпілого, ані свідків, каже Кадієвський. Наступний розгляд справи, за словами адвоката, має відбутися у Слов'янському міськрайонному суді 26 лютого, але у розкладі опису справи немає. Так відбувається не вперше. Сергій Мирошниченко, брат загиблого, раніше писав на своїй сторінці у Facebook, що на сайті часто вказують лише час та прізвище судді. А опис суті справи, прізвища обвинувачених і потерпілого не зазначають.
«Це для того, щоб люди не приходили на суд. Хоча там є й інші кримінальні справи. Можливо, наша більш резонансна. Минулого разу було багато журналістів і суддя хотів половину вигнати, посилаючись на карантинні заходи», — розповів брат потерпілого Сергій Мирошниченко.
ЧИТАЙТЕ: У Бахмуті суд заарештував другого нападника на волонтера Артема Мирошниченка
Нагадаємо, 29 листопада 2019 року у Бахмуті на волонтера та активіста Артема Мирошниченка напали двоє неповнолітніх — він отримав відкриту черепно-мозкову травму та численні переломи черепа. Артем не приходив до тями і знаходився у комі декілька днів. 6 грудня його не стало. Суддя розглядає справу за статтею «нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого».
Після смерті Артема ЗМІ висували версію про напад через мовний конфлікт. Але суд відхилив її, бо назвав інформацію «про скоєння нападу на ґрунті ненависті до української мови та України» недостовірною.