В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи/ілюстративне фото з відкритих джерел
Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Революція Гідності - переломна й одна з найважливіших подій сучасної української історії. Саме Євромайдан був поштовхом для держави й водночас індикатором змін у суспільстві.
Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Вже другий рік поспіль День гідності та свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
Сьогодні Україна — кандидат на вступ до Європейського Союзу. Вже у грудні країни Євросоюзу можуть розпочати офіційні переговори щодо членства України.
Цього дня в Україні відбудуться заходи з вшанування пам’яті загиблих борців за незалежність України.
Флешмоб до Дня Гідності та Свободи
Музей Майдану пропонує відзначати День Гідності та Свободи під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи!» й закликає долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах.
Фото з соцмереж
Активісти руху «Жовта стрічка» закликають в цей день підтримати тих, хто досі перебуває під російською окупацією та чинить опір на тимчасово окупованих рашистами територіях.
Для цього потрібно повʼязати жовту стрічку, зробити фото або відео та поділитись ним у соцмережах з хештегом #ЖовтаСтрічка.
Фото з соцмереж
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!