Ілюстративне фото: times.com.ua
Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак запропонував впровадити Національну програму відновлення доріг територіального значення Т-бетон на основі нової для України технології — укладання укочуваного бетону. Про це він заявив під час виступу на 8th International Conference UkrCemFor 2019, що проходить у Києві, передає прес-служба Укравтодору.
«Маємо пропозицію, яка може ефективно вирішити питання відновлення Т-мережі — доріг територіального значення в Україні. Ми ініціюємо впровадження Національної програми відновлення доріг територіального значення Т-бетон. За рахунок застосування цієї технології можемо простим, але сучасним способом, з тривалим ефектом та економією ресурсів відбудувати мережу Т-доріг», — сказав Славомір Новак.
ЧИТАЙТЕ: У Маріуполі витратять 126 млн грн на капітальний ремонт доріг
За його словами, поверхня з такого бетону — це компроміс, який поєднує переваги технології асфальтобетону (спосіб загустіння, швидкість введення в експлуатацію) та технологій звичайного цементобетону (міцність, відсутність колійності).
Основні переваги застосування такої технології:
— Поверхні з такого бетону можна укласти швидше, ніж із звичайного бетону
— Вони мають менший відсоток цементу порівняно із звичайним бетоном, не потребують арматури, що зменшує час виконання робіт та вартість інвестиції.
— При укладанні застосовується звичайна техніка
— На цих поверхнях значно швидше допускається рух автомобілів. Вже після 24 годин можна відкривати рух.
— Міцність та довговічність укочуваного бетону прирівнюється до поверхні звичайного бетону.
— Такі поверхні мають високу морозостійкість.
«Сподіваюся, що завдяки використанню технології укочуваного бетону та додаткового фінансування в Україні за 3 роки можна буде повністю вирішити питання відновлення доріг територіального значення», — підкреслив Новак.