Територія Торецька — одна з найболючіших ділянок фронту, оскільки щодня Силам оборони доводиться потроху відступати, оскільки в місті навіть не лишилося укриттів, які можуть слугувати вогневими точками для бою.
Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр
На цей момент Торецьк вже майже повністю окупований російськими загарбниками. Експерти зауважують, що вихід українських військових звідти вже вираховується в днях, оскільки тримати оборону просто ніде. Військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі «Радіо НВ» зауважив, що втрата Торецька означатиме, що росіяни далі наступатимуть на Костянтинівку.
«Торецьк ми втрачаємо. На жаль, з поганих новин. Не можу сказати, скільки там залишилося днів. Я думаю, що рахунок на вихід наших військових, останніх підрозділів з міста Торецьк, йде саме у днях.
За Часів Яр ще може поборотися і наші військові за нього борються. Там ситуація трішки краща, ніж з Торецьком, але не набагато. Якщо не помиляюся, на 65−70% він захоплений", — пояснив Ступак.
Водночас загарбницькі війська вже підійшли до дороги, яка сполучає Покровськ і Костянтинівку. До неї лишився кілометр — а це зона прямої видимості, з якої можна прицільно розстрілювати об'єкти. Зокрема, вже зараз техніка, яка там переміщується (військова, вантажна, цивільна, медичні борти тощо) — росіяни знищують безпілотниками.
Разом з тим начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик розповів в ефірі «Суспільного», що у місті лишаються близько 60 жителів. Люди живуть в укриттях, які до початку міських боїв облаштували в Торецьку. Евакуювати їх з міста можливо лише вночі, що роблять на межі зі смертю.
«У місті лишилося близько 60 осіб. Це в основному люди похилого віку, які відмовляються виїжджати, а в цілому на території громади залишаються близько 250 людей. Вони категорично відмовились від евакуації, не йдуть на вмовляння. Хоча військовослужбовці, співробітники військової адміністрації, Нацполіції, ДСНС, ризикуючи власним життям, докладали усіх зусиль, аби вивести цих людей із зони бойових дій», — додає очільник МВА.
Нині ж евакуація можлива лише із допомогою військових. У місто заїжджають, коли на вулиці туман, погана видимість або вночі. Тому, щоб потрапити на територію Торецької громади, доводиться використовувати нічний час та складні погодні умови, аби розвести їжу чи забрати охочих виїхати звідти.
Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр
Крім того, Василь Чинчик зауважив, що стратегічна мета ворога — це заволодіти містом і використати територію Торецька як плацдарм для наступу на Костянтинівку, зокрема проводячи активні бойові дії зі сторони Часового Яру. Ворог намагається якомога швидше досягти цієї мети, докладаючи всіх зусиль для того, щоб повністю взяти під контроль територію Торецької громади
Начальник Торецької міської військової адміністрації також додав, що ситуація динамічно змінюється: то ворог просувається вперед, то Сили оборони дають гідну відсіч і відтісняють окупантів. Проте загальна ситуація залишається напруженою й складною.
«Наразі дійсно тривають бої за шахту „Торецька“. У нас є частина міста, де наші хлопці тримають оборону — це житловий кооперативний масив. Наші воїни дають гідну відсіч. Що стосується території Торецької громади — це селища Щербинівка, Новоспаське, Неліпівка, Леонідівка, там наші хлопці також тримають стрій, боронять нашу землю, сповільнюють ворога в його просуванні в бік Костянтинівки та завдають ударів окупантам», — наголосив Чинчик.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!