Максим Колесников — один із військових, яких Україна в лютому повернула додому з російського полону. Захисника родом із Донецька окупанти захопили ще у березні 2022 року під Києвом, де він боровся з навалою росіян. У полоні українець провів 11 місяців.
Фото Максима Колесникова з відрядження у Відень
Наприкінці квітня Максим поїхав у Відень — свідчити про тортури росіян, пережиті в полоні. Крім нього свідчити проти рашистів приїхали й двоє цивільних, яких окупанти також захопили в полон та катували, порушуючи всі закони ведення війни.
«Цікаво тут. Дуже багато представників України: державних та громадських організацій, свідків. Дуже багато розповідей про Україну. Росіян тотально засуджують. Їхній захід був абсолютно пустим. А нас слухають всі», — розповів Максим Колесников.
У перший день разом із дипломатами різних країн росіяни мали кілька хвилин на власний виступ. Однак він, за словами військового, провалився.
Пуста зала, в якій росіяни проводили захід. На нього не прийшов ніхто.
Фото Максима Колесникова
«Руснявий пропагандист отримав свої три хвилини на брехню. Якби ви знали, як важко було втриматися та не й*бнути м*дака ось цією пляшкою по верхівці його тупої башки. Мабуть, він відчув загрозу і пішов геть», — написав Максим.
Скриншот зі сторінки Максима Колесникова
Водночас Максим Колесников зізнався, що ще в перші дні отримав немало коментарів, нібито українцям не потрібно їздити за кордон та щось «доводити» іноземцям, адже ті мають «і так розуміти та підтримувати Україну». Однак із цією думкою повернений з полону донеччанин не погоджується.
«Я сьогодні отримав декілька коментарів плану „нащо їхати в ті міжнародні організації, там все одно тільки занепокоєння, та купа росіян“. Але я побачив, що такі настрої категорично неправильні. Росіяни були представлені одною-єдиною „правозахисною“ організацією. Одному їх представнику дали слово. Наших виступів до того вже було десь 7. Потім на коментар росіянина відповів наш посол, росіянин навіть цього не дочекавсь та зробив жест доброї волі - втік. Нас слухали. Можливо, вже почули. А як ні - то треба продовжувати, поки не почують. Не виходить тільки в тих, хто докладає недостатньо зусиль», — каже Максим.
Військовий додає: за кілька днів відрядження у Відні найбільше його вразили емоції західних дипломатів, які не могли повірити, що у 21 столітті за вишиванку та українську мову можуть катувати.
Максима Колесникова найбільше вразила щирість амбасадорки Ірландії, яка дуже жалкувала, що не може допомогти українцям так, як хотіла б.
«Найбільше, що мене емоційно вразило під час відрядження у Відень — це жалі пані амбасадорки Ірландії через те, що вони в ОБСЄ не так сильно можуть нам допомогти, як хотіли б. Слухаючи нас, свідків та потерпілих від рашизму, від катувань та знущань з боку російських військових злочинців, європейські дипломати занурюються у світ такого дикунства, про яке чули лише з історичних фільмів та книг. Коли у красивому, чистому, теплому, ситому, багатому Відні звичайна українська жінка розповідає, як за пости в соцмережах та вишиванку в шафі її катували електричним струмом — вони не можуть зрозуміти, як таке може відбуватися в наші часи в цьому світі. І вони не можуть не співчувати нам, не можуть не співчувати Україні.
Коли ми, колишні полонені, заручники та представники громадських організацій, спілкувалися з пані амбасадоркою, її помічник щось активно занотовував. Як мені вже до того пояснили, після подібних заходів представники країн-учасниць формують звіти для своїх урядів, які впливають на їхню політику та практичні рішення. Вірю, що ці рішення будуть на користь Україні", — розповідає Максим.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!