Ілюстративне фото з відкритих джерел
Кабінету Міністрів України, Фонду держмайна України повернутися до розгляду питання створення акціонерного товариства за участю державних вугледобувних підприємств та публічного акціонерного товариства «Центренерго». Про це повідомив профспілковий лідер Михайло Волинець.
ЧИТАЙТЕ: Компанія Ахметова передала державі управління шахтами «Добропіллявугілля»
У зверненні вимагають:
— Встановити ринкову вартість вугілля не менше ніж 3500 грн за 1 тонну
— Дозволити державним шахтам укладати довгострокові договори з ПАТ «Центренерго» на постачання вугілля за ринковою ціною та зменшити існуючу на сьогодні відстрочку оплати за вугільну продукцію протягом 30 календарних днів.
ЧИТАЙТЕ: Чому ДТЕК зупиняє вугільну промисловість, або Гігавати енергокризи
— Включити до Державного бюджету на 2022 рік державне фінансування для ДП «Добропіллявугілля-видобуток» з метою переоснащення шахт для забезпечення необхідного обсягу видобутку вугілля.
«У випадку продовження процесу знищення вугільного підприємства, накопичення заборгованості з виплати заробітної плати; збуту вугілля за неринковою вартістю за тонну, через що виникає постійний брак коштів для подальшої життєдіяльності підприємства, трудовий колектив шахтарів ДП „Добропіллявугілля- видобуток“ залишає за собою право на проведення безстрокової мирної акції протесту під стінами Офісу Президента України, Кабінету міністрів України, Міністерства енергетики України», — йдеться у зверненні шахтарських колективів.
ЧИТАЙТЕ: Міненерго створило у Добропіллі нове шахтне держпідприємство
Зазначимо, що державне підприємство «Добропіллявугілля-видобуток» було створено у 2020 році. Це сталося у зв’язку з поверненням майнового комплексу державного підприємства «Добропіллявугілля» з оренди: десять років шахти великого Добропілля перебували у руках найбагатшої людини України Ріната Ахметова. Тоді пресслужба компанії ДТЕК назвала причиною зупинки своїх підприємств системну кризу в енергетичній галузі України. Однак ймовірно сталося це тому, що зелена енергетика у шкалі пріоритетів олігарха Ахметова давно потіснила «чорне золото». Тому вугільні підприємства йому стали просто не потрібні.