Реконструкцію гуртожитку здійснили завдяки програмі «Забезпечення житловими умовами найбільш вразливих внутрішньо переміщених осіб і жителів міста Краматорськ, які опинилися під впливом конфлікту», повідомляє ІА «Вчасно».
На це Європейський Союз надав 1,8 млн євро та 200 тисяч євро були виділено з Краматорського міського бюджету. Наразі завершено будівництво тільки в одній із будівель, у двох інших ремонтні роботи досі тривають.
«Я цю будівлю бачив раніше й боявся, щодо її стану. Європейський Союз готовий допомагати людям, що постраждали під час конфлікту на сході Україні, — наголосив під час відкриття керівник Програми співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні пан Беренда де Гроот. — Я сподіваюсь, що цей гуртожиток допоможе людям налагодити своє життя. Це не єдиний проект, що ми здійснюємо на Сході України».
Нагадаємо, гуртожитки по вулиці Назаренко, Рибінській та Уральській почали реконструювати чотири роки тому. Але процес виконання робіт постійно супроводжувався скандалами, підрядні організації змінювали одна одну, а дата відкриття неодноразово переносилась.
ЧИТАЙТЕ: Общежития для переселенцев в Краматорске: реконструкция или «распил» европейских денег?
Мешканці першого гуртожитку отримали 32 ключі — це 25 однокімнатних квартирі та 7 двокімнатних. На першому поверсі розміщені кімнати для людей з інвалідністю, також для них обладнано окремий вхід з пандусом.
Тетяна Кравченко — переселенка із Горлівки, отримала ключі від двокімнатної квартири. Вона разом із чоловіком виховує восьмеро дітей. Про даний проект розповідає, що дізналася від Норвезької ради у справах біженців.
«Ми дуже раді, що отримали квартиру у гуртожитку. Наш будинок залишився в окупованій Горлівці, і з 2017 року, нам доводилося винаймати житло, — розповіла Тетяна Кравченко. — А тут є все, що потрібно: побутова техніка та меблі. Нам подобається Краматорськ, можливо, ми тут і залишимось жити. Про повернення додому поки не думали».
Також пан Беренда де Гроот, зазначив, що проект, що був провалений у Слов’янську, показуєте, що не завжди можна допомогти, є багато перешкод. Проте, владі Слов’янська доведеться повернути кошти, які були виділені ЄС на реконструкцію гуртожитку.
Наступні два гуртожитки мають здати в кінці цього місяця.