Попри можливість жити на першій лінії до моря у Болгарії, працювати та отримувати 30 кг гуманітарки на місяць — батьки маленьких лиманців вперто лишаються у понівеченому росіянами місті.
Фото: Getty Images
За кілька днів на Донеччині, у місті Лиман, Служба у справах дітей буде уповноважена забрати дітей із тих родин, які не виїжджають із прифронтового міста попри близькість фронту. Це робитимуть у судовому порядку, оскільки оголошена примусова евакуація була ще у червні.
Каральні заходи почнуть діяти з 3 серпня. Тоді батькам кожної дитини, яка лишатиметься у Лимані, випишуть штраф. Його розмір — 1850 гривень. Наступного дня, 4 серпня, штраф подвоїться — і сягатиме 3,5 тисячі гривень.
А вже 5 серпня Служба у справах дітей може прийти вилучати дітей із сімей, після чого везтиме їх у місця тимчасового перебування, віддалені від лінії фронту, розповідають журналістам «Вчасно». Для цього необхідне лише судове рішення.
Нині люди навіть в умовах примусової евакуації їдуть неохоче. І значно сильніше «чіпляються» за чутки про те, що з серпня нічого не зміниться — ні у плані безпекової ситуації, ні стосовно їх відповідальності за невивіз із міста неповнолітніх.
Відстань від лінії бойового зіткнення до міста Лиман
Зауважимо, що на сьогодні від Лимана до лінії бойового зіткнення — 12 кілометрів. При цьому станом на кінець липня у самому Лимані лишалися під обстрілами 64 дитини. Їхні батьки категорично відмовляються виїжджати до останнього, знаючи. що кожного дня ризикують життям — не лише своїм, а й своїх дітей.
«На місто Лиман міжнародні організації дали 50 місць у Болгарію, аби туди евакуювалися наші люди. Прекрасні можливості - рік безкоштовного проживання у країні, на першій лінії від „золотого пляжу“. Щомісяця — 32 кілограми на одного члена родини (там дають і продукти харчування, й одяг, і предмети гігієни тощо). Також там можна працювати, а люди чудово розуміють російську та українську мови. Слова там — синонімічні, тож усі вас зрозуміють. А люди все одно впираються й кажуть, що нікуди з Лимана не поїдуть — при тому, що жити дитині біля моря — що може бути краще?» — розповідає провідний психолог Лиманського міського центру соцслужби Андрій Бобров.
Зауважимо, що, за словами очільника Лиманської МВА Олександра Журавльова, станом на 30 липня 2024 року з Лимана, Ставків, Нового, Липового та Дробишевого, — населених пунктів, де діє примусова евакуація неповнолітніх, — вивезли 280 дітей. Ще наприкінці червня він заявляв про евакуацію 187 дітей. Тобто за місяць з Лиманської громади виїхали загалом 93 дитини.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!