Фото: novynarnia.com
«Меморіал всім загиблим воїнам у війні з Росією» буде розташований в Маріуполі на подвір’ї перед будівлею храму святого Петра Могили і собору Успіння пресвятої Богородиці Православної Церкви України. Про це «Вчасно» розповів ініціатор проєкту Кирило Долімбаєв.
«На Сході поки що немає такого глобального монументу в пам’ять про всіх загиблих українських воїнів. Ті люди, які гинуть за нашу незалежність та свободу, не повинні забуватися. Вони мають бути у серцях та думках кожного дня», — зазначає Кирило Долімбаєв.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. У Маріуполі волонтери розбудовують центр української культури: як можна допомогти
Концепція меморіалу передбачає, що у середині композиції буде символічна «Мама-Ангел» — чотириметрова кована статуя-свічка, за спиною якої буде «мамин рушник», довжина якого у кожну сторону буде по 2,5 метри. Цей рушник, як і мапа України на ньому, будуть «прострілені» стільки разів, скільки загинуло українських воїнів.
Знизу постаменту будуть розміщені слова: «Герої не вмирають», а над рушником — слова кожної мами загиблого героя з пісні «Пливе кача»: «Якби ж мені, синку, не жаль? Ти ж на моїм серцю лежав…».
Розглядається розміщення в кожному отворі дзвіночка — «душі воїна», але будемо дивитися з точки зору технічної можливості.
За словами пана Кирила, у майбутньому біля меморіалу кожного дня буде проводитися панахида за загиблими військовими.
Для втілення проєкту на першому етапі необхідно зібрати 8 тисяч доларів — це передоплата ковалю, який виготовлятиме монумент. Усього волонтерам необхідно зібрати 18 тисяч доларів.
Долучитися до створення меморіалу може кожен охочий: зробити внесок можна за посиланням https://razomgo.com/projects/memorial?fbclid=IwAR0iRQsuYs01re0ZuRkSrSGlrn4J5fbNioGMIh5S4fygJ4ey3PXp7aGNZws.
Зазначимо, паралельно зі створенням меморіалу на базі храму ПЦУ в Маріуполі волонтери відбудовують культурний центр. Шлях волонтерів до його розбудови почався у травні минулого року. Тоді почали втілювати проєкт з розпису будівлі храму традиційними петриківським розписом. Він був офіційно внесений до національної Книги рекордів.
Нещодавно розпочала свою роботу Школа Бандури та Українського живопису ім. Василя Сліпака. Наприкінці березня буде відкрита Бібліотека української літератури ім. Василя Стуса.
Крім того, на території храму встановили 3-метрову статую покровителя воїнів Архангела Михаїла — це була перша кована інсталяція святого такого розміру.
Ескіз монументу