У вісьми містах Донеччини стартує Мандрівний кінофестиваль/фото з відкритих джерел
Фестиваль триватиме до кінця листопада. Його мета — сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні, повідомляють організатори.
Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці Слов'янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Добропілля, Покровська, Новгородського (що поблизу Торецька) та Вугледару. Покази пройдуть також у місцях позбавлення волі.
Традиційно Мандрівний Docudays UA завітає до 22-х областей України, його фільми подивляться мешканці і понад 220 міст і містечок.
Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів — кінотеатри, будинки культури, школи й вищі навчальні заклади, кіноклуби та креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії та обговорення переглянутих фільмів
До програми Мандрівного на Донеччині увійшли зокрема такі фільми кінофестивалю:
Фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» режисера Ганса Пула досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів.
Цифрові технології у 21 столітті змінюють дитинство: дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати, — про це нагадує фільм «Послухай».
Головні герої фільму «Хамама і Калуна» — біженці, які опинилися в таборі на півночі Італії. Одного дня Хамама та Калуна вирішують перетнути кордон зі Швейцарією, перейшовши через Альпи вночі.
Про суперечливе ставлення до проблеми біженців ми дізнаємося через повсякденне життя в передмісті Мюнхена у фільмі «Біотоп». Ця проблематика певною мірою є актуальною і для України.
Серед документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві — фільм «Ти, бля, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової. Герой стрічки Сергій Чагаров з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують,
радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.
Стрічка Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр’єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проект — знамениту «Літаючу тарілку» в Києві.
Літературну аналогію пропонує у своєму фільмі Пьотр Армяновський, поєднуючи у «Чорному суботнику» роман «Чорна рада» Пантелеймона Куліша, що змальовує розлад козацької демократії з репортерськими зйомками «суботника», на якому влітку 2014-го розбирали палатки та барикади на Майдані.