Укравтодор приховав ціни ремонту траси Маріуполь-Запоріжжя / фото: Укравтодор
Служба автомобільних доріг у Донецькій області 12 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» капітальний ремонт автодороги державного значення Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя — Маріуполь за 385 млн грн. Про це повідомляють «Наші гроші», посилаючись на дані системи ProZorro.
Зазначається, що до кінця 2020 року трасу відремонтують на ділянці км 673+089 — км 689+489 довжиною 16,4 км. Підсумкову відомість ресурсів і кошториси не оприлюднено, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.
Гарантійний строк на асфальтобетонне покриття становить п’ять років, а з урахуванням регенерації — десять років, на розмітку пластиком — три роки, а фарбою — 8 місяців.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. «Дорогу життя» Маріуполь-Запоріжжя ремонтують цілодобово
Забезпечення виконання договору становить 5%. На заробітну плату піде 8,04 млн грн, тобто 2% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,4% - 1,69 млн грн. Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 410,91 млн грн.
Дві фірми не допустили до аукціону. ТОВ «БК Євродор» відхилили за відсутність копії паспорта підписанта, а ТОВ «Славдорстрой» — через те, що навесні замовник подав на нього до суду задля стягнення неустойки у розмірі 1,22 млн грн за порушення строків виконання робіт по договору, котрий учасник додав до переліку «аналогічних».
«Славдорстрой» поскаржився в АМКУ. Однак адмінколегія визнала правомірним його відхилення, посилаючись на інформацію замовника про порушення учасником умов договору з переліку «аналогічних», яку сам замовник довів до суду лише у вигляді позовної заяви.
Допущеними конкурентами ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» були ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», ТОВ «ДС Пром Груп» і ТОВ «Автомагістраль-Південь», які не знижували ціни на аукціоні.
Джерела «Наших грошей» вказують, що український «Онур», який заснували Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини і львів’янин Олег Фаріон, нібито вже не має стосунку до турецької фірми «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve Sanayi A. S», а потрапив під вплив першого заступника голови фракції «БПП» Ігоря Кононенка. Тому турецькі «родоначальники» повернулись на український ринок турецькою юрособою.
За вартістю отриманих від українських замовників дорожніх підрядів, турецький «Onur» і український «Онур» зайняли відповідно друге і третє місця у Топ-10 за 2018 рік.