На Донеччині створили близько 50 стінописів, головна ідея яких — підтримати єдність та незламність українців під час війни.
Фото: pokrovsk-rada.gov.ua
Стіни Донеччини розмальовують художники-волонтери в рамках проєкту «Стіни культури» від так званого «Культурного десанту». Він спрямований на підтримку психологічного стану всіх українців. Його засновником є співак та військовослужбовець Коля Сєрга.
«Цей проєкт об'єднав навколо себе різних митців: не лише художників, а й поетів, музикантів, безліч різних творчих людей, які сьогодні розвивають українську культуру. Культурна сила — це така платформа для різних культурних, психологічних та соціальних проєктів, на яких митці об'єднуються і створюють подібні ініціативи», — розповіла керівниця цивільного напрямку культурних сил України Марія Скворцова.
Платформа активно працює як у цивільному, так і у військовому напрямках. Наразі налічується 36 художників, кожен із яких привносить свою стилістику та відчуття у процес візуалізації та ідентифікації української культури.
«Ми їздимо населеними пунктами, селами, які постраждали, які були звільнені й створюємо роботи на різні тематики. Наші художники мають різні стилістики, різне відчуття того, як можна змалювати оці слова вдячності, слова підтримки, слова любові й в принципі зробити таким візуалізаціям української ідентифікації», — додала Марія Скворцова.Фото: pokrovsk-rada.gov.ua
Фото: pokrovsk-rada.gov.ua
Фото: pokrovsk-rada.gov.ua
Фото: pokrovsk-rada.gov.ua
Загалом на Донеччині в рамках проєкту художники вже створили близько 50 стінописів, головна ідея яких — підтримати єдність та незламність українців під час війни.
Тим часом з росії на тимчасово окуповані території України завозять партію «митців», які теж мають створити серію муралів. Але не патріотичні, а такі, щоб пропагандувати загарбницьку політику, повідомляє Центр національного спротиву.
Малюнок створили на місці українського муралу «Мілана», який прикрашав стіну до окупантів. Мурал розповідав історію дівчинки, яка ще у 2015 році, під час російського обстрілу, втратила маму. Після окупації росіяни його знищили.
Місцеві кажуть, що мурал з’явився за адресою: пр. Металургів, 123. Люди у місцевих чатах в коментарях висувають різні версії, чим надихалися окупанти. Серед варіантів — дівчинка з фільму «Дзвінок» та дитина з фільму жахів з кривавими сльозами. Деякі жителі припустили, що таким чином росіяни вирішили зробити «надгробок будинку», який постраждав від обстрілів. У коментарях люди пишуть, що дім, на якому окупанти взялися малювати, на 47% згорів.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!