Російські окупанти зруйнували палац культури із зимовим садом у Торецьку. Це була унікальна пам’ятка для міста та України.
Росіяни знищили унікальний палац культури із зимовим садом у Торецьку/ Фото До та Після
«Ми намагалися зберегти цю пам’ятку, але ворог поставив жирну крапку, знищивши зимовий сад та Палац культури. Це була візитівка нашої громади, на жаль, все знищено, ще одна культурна спадщина втрачена. Тут лише вистояло укриття, яке знаходиться поруч», — розповідає начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.
«Наша перлина, унікальна будівля з зимовим садом, фонтаном, окремою круглою рухомою сценою з шикарними мармуровими колонами у холі й великою кількістю просторих зал. Тепер знищена. Там я почувалась творчо, там вирувало натхнення, там на сцені я могла бути вільною і щасливою скрипалькою та вокалісткою. Рф забирає та стирає все, країна-гній», — пише жителька Торецька Олена Ливицька.
Відомо, що Палац культури у Торецьку був збудований у 1972 році. Таких в Україні немає більше ніде, він побудований за нетиповим проєктом.
Задовго до повномасштабного вторгнення торецький палац культури був наповнений екзотичною природою. Там був зимовий сад на 250 кв. м. Рослини для нього завезли з Сухумі, що в Абхазії. Свого часу там навіть колись літали папуги та канарки.
Згодом будівля почала руйнуватися, адже потребувала ремонту. Ситуація з обслуговуванням палацу гіршала, бо скорочувалася кількість підприємств та населення міста й шукати кошти для підтримки стану такої масштабної будівлі ставало дедалі важче.
Згодом до цього додалася ще й війна. Будівля зазнала значних пошкоджень в момент активної фази атак бойовиків «днр». Внаслідок обстрілів у палаці культури вибило вікна, які згодом замінили на нові.
Однак повністю відремонтувати палац так і не змогли. Станом на 2021 рік на реставрацію будівлі, за підрахунками експертів, необхідно було виділити 254 млн грн. Попри це зимовий сад жив, до поки його остаточно не знищила росія.
Фото: Леонід Марушчак
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!