Фото "Вчасно"
Вибори голів і депутатів сільських, селищних та міських рад пройдуть в усіх громадах України, крім окупованого Криму, окупованих територій Донбасу та 18 ОТГ Донеччини та Луганщини, які знаходяться на лінії зіткнення, повідомляє «Вчасно».
Крім того, на Донеччині та Луганщині сьогодні проходять і вибори депутатів до райрад новостворених районів.
Таким чином, жителі Донбасу на виборчих дільницях отримують 3 бюлетені. Вони голосують за очільника свого населеного пункту, за депутатів до місцевої ради та за депутатів до районної ради.
Основна різниця між бюлетенями така, що в голосуванні за очільника населеного пункту треба буде поставити лише одну позначку, а в інших — поставити позначку та вписати цифру за трафаретом — тобто обрати партію та вписати номер обраного кандидата в депутати.
Якщо ви випадково зіпсували бюлетень, у вас є друга спроба заповнити його. Достатньо написати заяву до члена виборчої комісії (який видавав бюлетень) та обміняти зіпсований бюлетень на новий.
Голосування триватиме з 8:00 до 20:00.
У зв'язку з пандемією коронавірусу на всіх виборчих дільницях діють затверджені Кабміном протиепідемічні заходи. Виборці мають:
— прийти на дільницю в масці;
— до і після відвідування дільниці скористатись антисептиком;
— взяти свою ручку (без партійних логотипів);
— дотримуватися соціальної дистанції;
— за можливості залишити неповнолітніх дітей та тварин вдома;
— продемонструвати свій паспорт членам комісій, не передаючи його до чужих рук;
— у разі виявлення підвищеної температури проголосувати в ізольованій кабінці й скористатись окремою скринькою;
— тримати дистанцію не менше 1,5 м.
І слід не забувати про основні правила поведінки для виборця на виборчій дільниці в день голосування:
1. 25 жовтня з 8:00 до 20:00 приходити на свою виборчу дільницю зі своїм паспортом громадянина України;
2. Брати бюлетень лише від двох членів комісії за відповідним для вашої адреси столом на виборчій дільниці;
3. У кабінці для голосування перебувати лише наодинці (виключення — голосування виборця з інвалідністю, який має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача);
4. Заповнювати бюлетень виключно самостійно;
5. У кабінці для голосування не робити фото чи відео;
6. Якщо робите фото на згадку на території виборчої дільниці, то тільки зі складеним бюлетенем, аби не видно було результатів власного волевиявлення;
7. Не передайте свій бюлетень іншим особам та не беріть бюлетенів для голосування замість друга чи родича;
8. Не рвіть, не шматуйте та не знищуйте бюлетень;
9. Не виносьте бюлетень за межі дільниці;
10. Опускайте бюлетень до виборчої скриньки лише самостійно (виключення — виборець з інвалідністю, який має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити зробити це у своїй присутності іншому виборцю, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача);
11. Не агітуйте за чи проти будь-якого кандидата чи партію на виборчій дільниці;
12. Якщо бачите порушення виборчого законодавства — дзвоніть 102, аби повідомте поліцію.
Зазначимо, підрахунок голосів триватиме до 6 листопада. Упродовж наступних 20 днів відбуватиметься реєстрація депутатів та формування сільських, селищних, міських та районних рад.