Росіяни на ТОТ максимально намагаються змусити дітей долучатися до так званих «патріотичних» осередків із військовою підготовкою.
Росіяни активно мілітаризують українських дітей на ТОТ/ Фото: російських джерел
Українських дітей на окупованих територіях все більше й більше занурюють у «руський мір». Зокрема, у літніх таборах їх вчать стріляти та вбивати.
«Російські сапери організували воєнну гру „Побєда“. На якій вчили дітей розмінуванню та використанню нових видів зброї, — пише радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. — Про що не соромлячись кажуть в інтерв'ю. Також воєно-польовий табір „юнармії“. Все те саме. Путінюгент на марші до фронту. Не втомлюсь стверджувати — все це воєнний злочин номер один. Зло має бути покарано. А нам вже треба не просто шукати, а запускати програми протидії цьому впливу для дітей».
Центр Спротиву також повідомляє, що з 1 вересня окупанти запроваджують у школах обов’язковий військовий вишкіл в рамках предмета "основи безпеки й захисту родіни". Ключовим елементом нової програми стануть обов’язкові 5-денні військові збори дітей.
Так окупанти намагаються насадити молоді ненависть та культ війни, зробити їх більш прихильними до російського панування, а опісля залучити до лав своїх силових структур та окупаційного війська.
Не відстають у мілітаризації дітей й на окупованій Луганщині. Там окупаційна адміністрація для ідеологічної обробки українських дітей використовує чеченських бійців батальйону «ахмат», які створили на Луганщині військовий табір з цинічною назвою «академія дружби народів «ахмат», пише Центр протидії дезінформації.
«Табором опікується особисто очільник чечні рамзан кадиров та люди з його близького оточення. У цьому таборі одночасно з ідеологічною „накачкою“ діти проходять військовий вишкіл — вивчають тактику ведення бойових дій, вчаться користуватися зброєю, надавати допомогу пораненим тощо. Мета таких таборів — підготовка українських підлітків до служби в російській армії та участі в бойових діях проти України», — пише ЦПД.
Фото: ЦПД
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!