мер Рубіжного з Луганщини Сергій Хортів/ Фото з відкритих джерел
«Сергій Хортів, як і багато мерів Донбасу, має репутацію „хамелеона“. У 2014 році він був одним із організаторів „руської весни“ на Луганщині, а його син був членом НЗФ, за що оголошувався у розшук. Відомо, що від правосуддя Хортів-молодший ховався у Білгороді», — повідомляє телеграм-канал Артюх.
6 березня 2014 Хортів голосував за звернення Луганської обласної ради щодо права закликати російські війська в Україну «для захисту Донбасу від київської хунти».
22 травня 2014 Сергій Хортів брав участь у блокуванні української військової техніки у місті Рубіжне, коли бойовики з-за спин мирних жителів розстріляли українських військовослужбовців, в результаті чого загинуло кілька бійців з Житомира.
Після звільнення Рубіжного від терористичних угруповань т.з. ЛНР, залишився у місті, поширював проросійські настрої та вів пропаганду на користь т.з. «ЛНР», а також займався саботажем. Вже восени 2015-го року рубіжани обрали його своїм міським головою.
Яскравий прихильник спочатку «Партії регіонів», потім «Опозиційного блоку» та ОПЗЖ", Сергій Хортів був у команді Юрія Бойка, всебічно підтримуючи політика та його кума Олександра Чернецова, директора «Рубіжанської Зорі».
Згодом у «опозиційній команді» стався розкол, і Бойко з Чернецовим руками підконтрольної депутатської більшості в міській раді усунули Хортіва від виконання повноважень, поставивши замість нього підконтрольного секретаря міської ради.
Прогнозовано Хортів подав позов до суду і вже не лояльного до «ОПЗЖ», проте досить впізнаваного в місті, екс-міського голову до своєї команди взяв Сергій Шахов, знову Хортіва в мерське крісло під прапором політичної партії «Наш Край».
«На посаді міського голови Хортіва неодноразово звинувачували у корупції, нападі на активістів та псуванні їхнього майна», — повідомляє телеграм-канал «Артюх».
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Сергій Хортів зник з публічного простору. Джерела у політичній партій «Наш Край» повідомляли, що не мають із ним зв’язку.
Раніше Хортів перебував у досить тісних стосунках із Володимиром Струком, ще більш одіозним політиком з Ювілейного (Луганськ), якого протягом восьми років так і не засудили за пособництво терористам, хоча силовики мали безліч доказів.
На початку березня Струка викрали з Кремінної, згодом його тіло знайшли із ознаками насильницької смерті. Силовики офіційних коментарів досі не надали, проте існує версія народного месництва за проросійську позицію. Така подія могла злякати Хортіва і змусити зачаїтись у відносно безпечному місці.
Наразі місцеві мешканці повідомляють, що бачили Хортіва наприкінці березня в Рубіжному разом з окупантами.
Нагадаємо, частина міста контролюється чеченцями і дістатись туди без погодження із бойовиками неможливо.
Де-юре місто під українською юрисдикцією. 31 березня Указом Президента України Володимира Зеленського в місті введено військову адміністрацію, керівником якої призначено Андрія Юрченка.