Версія про влучання ракети в літак МАУ не виключається, - Зеленський / фото: censor.net.ua
Сьогодні комісія з розслідування причин катастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України» продовжує роботу, повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці Президент України Володимир Зеленський.
За його словами, українські фахівці залучені до процесу розслідування. Очільник держави повідомив, що наразі версія про ураження українського літака не виключається.
ЧИТАЙТЕ: Ураження ракетою, теракт, вибух двигуна: які основні версії катастрофи літака МАУ
«Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою. Враховуючи останні заяви лідерів держав у ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів — передусім уряди США, Канади та Великої Британії — надати дані та докази, які стосуються катастрофи, у розпорядження комісії з розслідування причин», — написав Зеленський.
Зазначимо, вчора прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що літак МАУ в Ірані був збитий іранськими силами ППО.
«У нас є розвідувальна інформація з багатьох джерел, включаючи наших союзників і нашу власну розвідку, докази вказують на те, що літак був збитий іранською ракетою «земля-повітря», — оголосив він.
Президент США Дональд Трамп у четвер повідомив, що має «підозри» щодо авіакатастрофи в Ірані.
«Ну, у мене є підозри. Не хочу говорити тому, що у інших також є підозри. Дехто міг би зробити помилку з іншого боку, не наша система. Нас це не стосується. Він летів у досить неспокійному регіоні. Вони могли там помилитися. Дехто каже техніка підвела. Я особисто гадаю, що це навіть не питання», — зазначив Трамп.
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вчора в ефірі телеканалу Sky News допустив можливість того, що український авіалайнер міг бути випадково збитий іранськими системами ППО біля Тегерана.
«Є маса інформації, що рейс був збитий іранською зенітною ракетою. Це могло бути зроблено ненавмисно», — наводить телеканал висловлювання прем'єра.
ЧИТАЙТЕ: З’явилось відео ймовірного збиття літака МАУ в Ірані — The New York Times
Крім того, вчора у мережі американське видання The New York Times опублікувало відеозапис, на якому, як стверджується, знятий момент попадання ракети в пасажирський літак Boeing 737 Міжнародних авіаліній України біля Тегерана.