Ілюстративне фото:"Конкурент"
На безкоштовні ліки мають право більш ніж 23 категорії пільговиків, йдеться у моніторинговому сюжеті ініціативного руху «Громадський патруль» про медицину Донеччини.
В Україні запроваджено декілька програм із забезпечення пацієнтів медикаментами. Вони фінансуються як державним, та і місцевими бюджетами.
Програма «Доступні ліки» передбачає безкоштовне або з певною доплатою забезпечення медикаментами хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та бронхіальну астму.
Людина звертається до сімейного лікаря, той виписує електронний рецепт та вносить його у державну базу, пацієнту приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження. У аптеці, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», людині пропонують медикаменти, що включені до програми. Програма «Доступні ліки» реалізується вже понад два роки та фінансується з державного бюджету.
ЧИТАЙТЕ: Як влада міст Донеччини протидіє загрозі поширення коронавірусу
Ще одна програма відшкодування вартості ліків при амбулаторному лікуванні фінансується за рахунок місцевих бюджетів. Вона запроваджена урядовою постановою № 1303. Чітко визначено 18 категорій хворих, які мають забезпечуватися медикаментами безкоштовно, і ще 5 категорій, які мають сплачувати половину вартості ліків. Крім того, визначено 35 захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно.
Відповідно до даних відділу охорони здоров’я Слов’янської міськради, вартість одного пільгового рецепту — від 15 гривень до 5 та більше тисяч гривень.
Загалом минулого року на компенсацію безкоштовних та пільгових ліків з міського бюджету витратили два 2 млн 300 тисяч гривень. Приблизно таку ж суму закладено на поточний рік, і тепер все залежить від наповнення міського бюджету.
Детальніше — у сюжеті «Громадського патруля»: