ВІДЕО. На Донеччині діють 7 закладів для допомоги жертвам домашньому насильству / скріншот з відео на сторінці в ФБ Павла Кириленка
На сьогоднішній день в області працює 2 шелтери (притулки для жертв насильства), центр соціально-психологічної допомоги, три центри підтримки сім'ї; центр денного перебування осіб, які постраждали від домашнього насильства. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав голова ДонОДА Павло Кириленко.
За його словами, щорічно на Донеччині реєструється близько 5 тисяч таких постраждалих, 80% з них — жінки. В інформаційні бази центрів соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді (СССДМ) занесено 979 сімей, 171 родина охоплена соціальним супроводом, 13 осіб направлені на проходження корекційних програм.
У Донецькій області з листопада 2015 року Фондом ООН у галузі народонаселення здійснюються заходи щодо «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України».
З 2017 року як їх продовження реалізується проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» у партнерстві із Міністерством соціальної політики України за фінансової допомоги урядів Великої Британії, Канади та Естонії.
В межах проєкту за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Фундація громадського здоров’я», Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Фонду ООН в галузі народонаселення за фінансової допомоги уряду США в Донецькій області працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.
Зокрема 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги при міських та районних центрах СССДМ — у Волноваському, Костянтинівському, Мар"їнському, Бахмутському, Слов"янському районах та Маріуполі. Крім того, за підтримки Агентства ООН у справах біженців три бригади працюють у 20-кілометровій зоні уздовж лінії розмежування на підконтрольній території України.
З початку року на контрольованій Україною частині Донецької області мобільні групи здійснили 554 виїзди, прийняли 284 заяви, за якими 185 громадян притягнуті до відповідальності за вчинення домашнього насильства.
«Якщо ви зіткнулися з такими проявами щодо себе чи стали їх свідками, будь ласка, повідомляйте правоохоронні органи або телефонуйте на гарячу лінію за телефонами 050−036−86−65 або 0−800−30−77−11. Телефони працюють цілодобово без вихідних», — повідомив Кириленко.