Відповідно постанови, захисникам України можуть надавати більше безкоштовних послуг — зокрема, й значно складніші.
Фото ілюстративне
Відтепер військовослужбовці та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право не лише на безплатне зубопротезування, а й на послуги з відновлення зубів, повідомляє правозахисна група ««Принцип» У червні Кабмін ухвалив відповідну постанову № 682.
Послуги 1 групи:
виготовлення та встановлення протезів;
знеболення на всіх етапах зубопротезування, фіксація протезів та корекція/полірування;
повний або частковий акрил.
Зауважимо: якщо протезування одного зуба потребує кількох візитів до лікаря-стоматолога (наприклад, 3 візити), всі вони будуть покриватися одним направленням в рамках пілотного проєкту. Військовим не потрібно буде отримувати нове направлення на кожен візит.
Одне направлення охоплює весь процес протезування одного зуба від початку до кінця, незалежно від кількості необхідних візитів. Всі етапи протезування (огляд, підготовка зуба, зняття відбитків, примірка та фіксація протеза) будуть надаватися в рамках одного направлення та в межах граничної суми фінансування (14 984 грн).
Гранична вартість послуг — 14 984 на рік, військовослужбовці мають законну змогу отримати до двох медичних послуг за місяць.
Послуги 2 групи:
видалення зуба (просте та складне);
відновлення зуба (без/з використанням анестезії, без лікування каналів);
відновлення зуба з пломбуванням каналів (без або з використанням анестезії).
Гранична вартість всіх послуг — 24 952,54 на рік. Військовослужбовці мають змогу отримати до пʼяти медичних послуг за місяць.
Важливо: чи можна доплатити вартість послуг «зі своєї кишені», якщо вона буде вищою за граничну вартість?
Якщо вартість послуг із зубопротезування чи відновлення зубів, що необхідні військовослужбовцю, перевищує максимально граничну суму, вони не мають можливості доплатити різницю з власної кишені.
Військовослужбовцям необхідно звернутися до закладу охорони здоровʼя (державного або комунального) за місцем проживання. Уточнити в медзакладі, чи має він контрактування на цю пільгу, та умови її надання.
Щоб дізнатися найближчу адресу, можна переглянути дашборди НСЗУ за посиланням https://cutt.ly/DeqsNXE1. Або зателефонувати за номером 16−77: оператор контакт-центру підкаже адресу та телефон медичного закладу.
Що робити захиснику, якщо немає статусу УБД?
Безкоштовні послуги другої групи також надаються військовим, які не мають статусу УБД, але виконують бойові завдання. Підтвердити це вони можуть довідкою про безпосередню участь в захисті безпеки населення та інтересів держави.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!