В Україні військовозобов'язані жінки мають стати на облік у ТЦК, як і чоловіки. Це громадянки 18−60 років, які мають певні спеціальності. Стало відомо, яке покарання передбачено за порушення нового закону про мобілізацію.
Військовозобов'язаних жінок покарають за неоновлені дані: роз'яснення від ТЦК/фото з відкритих джерел
Усі військовозобов'язані українці мають до 16 липня стати на облік. Це можна зробити безпосередньо у військкоматі, а також ЦНАПі та в електронному кабінеті додатку «Резерв+».
Якщо проігнорувати вимогу, передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу. Його розмір підвищено й тепер йдеться про діапазон від 17 000 до 25 500 грн.
Начальник Кременчуцького районного ТЦК Мирослав Волков повідомив, що переважно йдеться про жінок з медичними та фармацевтичними професіями. Але навіть їх не мобілізуватимуть примусово — призвати до ЗСУ можуть лише за особистою згодою — відповідно до постанови уряду № 560.
«У період обов’язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд взагалі не направляються ті військовозобов'язані, які мають право на відстрочку від призову, віком старше 55 років, заброньовані та жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ», — наголосив Волков.
Таким чином, військовозобов'язаним жінкам, в яких немає дійсного військово-облікового документа, або вони отримують його вперше його отримують, слід пройти ВЛК.
Нагадаємо, що з 1 жовтня представниці медичної та фармацевтичної галузей від 18 до 60 років повинні ставати на військовий облік в ТЦК. Без військових квитків вони вже не можуть влаштовуватися на роботу. Непрацевлаштовані жінки з профільною освітою мають самостійно прибути до ТЦК та стати на військовий облік.
Всі інші українки стають на облік лише за бажанням.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!