Низка громад на Донеччині через безпекову складову не мають можливості готуватись до опалювального періоду. Деякі громади будуть забезпечені теплом лише частково.
Вісім громад Донеччини зустрінуть зиму без централізованого опалення/ Ілюстративне фото
Прифронтова Донеччина, де тривають активні бойові дії, готується до зими. Однак через російські обстріли не всі жителі області зможуть бути технічно забезпечені теплом.
Проте за словами заступниці директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Лариси Гусевої, нині Донеччина на 90% готова до зими. Це середній рівень готовності об'єктів житлово-комунального господарства у порівнянні з іншими регіонами України.
Разом з цим під час брифінгу Гусева зазначила, що через безпекову складову не мають можливості готуватись до опалювального періоду Вугледарська, Сіверська, Соледарська, Мар'їнська, Торецька, Часовоярська, Очеретинська та Званівська громади.
Через пошкодження газопроводу, енергетичних систем та активні бойові дії у Святогірській та Лиманській громаді ведеться лише часткова підготовка об'єктів до зими. Через значні пошкодження Курахівської ТЕС неможливо забезпечити централізованим теплопостачанням жителів Курахівської громади.
За словами Гусевої, до початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року централізованим теплом забезпечували мешканців у 20 громадах Донеччини на підконтрольній території. Наразі у 8 громадах нема можливості запустити централізоване тепло. Зокрема у Святогірській громаді працюватиме тільки одна котельня, а в 11 громадах планується надання централізованого теплопостачання в повному обсязі.
Також Гусева повідомляє, що на випадок блекаутів генераторами забезпечені 339 об'єктів водопровідної та каналізаційної системи, насосні станції, усі котельні. До листопада генератори великої потужності мають бути надані від міжнародних гуманітарних організацій.
Жителі Донеччини, які технічно не отримають тепло в домівки, нині потребують забезпечення твердим паливом. За словами Лариси Гусевої для 48 220 домогосподарств вже ведеться робота із залучення міжнародних організацій щодо надання такої допомоги. Половина домогосподарств потребують грошової підтримки, решта — натуральної - це брикети, дрова тощо.
Окремо зазначимо, що активні обстріли з боку росіян часто руйнують місцеві комунікації. Так нещодавно 10 вересня через влучання у газорозподільчу станцію без газу залишились мешканці Покровської та частково Мирноградської громад — це близько 16,6 тис. абонентів приватної та багатоквартирної забудови.
Однак 18 вересня газовики відновили роботу станції й подали газ до системи.
За даними Донецької ОВА станом на 25 вересня усі села Покровської та Мирноградської громади отримали газопостачання. У містах газ поданий повністю до приватного сектору.
У самому місті Покровськ відновили газопостачання для 9294 абонентів приватного та багатоквартирного сектору. На поновлення ще чекають 3922 абоненти багатоквартирного сектору.
У Родинському газ відновили для 1772 абонентів, чекають на газопостачання 1637 абонентів багатоквартирної забудови.
Зазначимо, що бойові дії на фронті активно розгортаються й погіршуються. Ворог все ближче підходить до Покровська й навколишніх громад обстрілюючи з більшою інтенсивністю. Через це пошкоджень часто зазнає критично важлива інфраструктура й не завжди через безпекову ситуацію є можливість її відновити.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!