Влада Покровська вкотре проводить тендери по ремонту за гроші Євробанку / фото ІА "Вчасно"
Деякі тендери по пошуку виконавців ремонту об’єктів за гроші Євробанку влада Покровська проводить уже увосьме та вшосте, повідомляє ІА «Вчасно».
Станом на 3 вересня, завершені тендери на суму в 51,9 та 63,7 млн грн щодо реконструкція загальноосвітніх шкіл № 4 та № 6 Покровської міської ради. Укладений договір із харківським ТОВ «Будівельник».
Із ТОВ «МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО» укладений договір на суму в 45,5 млн грн щодо реконструкції гуртожитку під багатоквартирний житловий будинок на мікрорайоні Шахтарський. Договір із цим товариством також було укладено стосовно реконструкції родинської школи № 35 на суму в 50,3 млн грн.
Зазначимо, до травня 2019 року ТОВ «МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО належало братам Івану та Теймуразу Гветадзе — відомим донецьким бізнесменам. Доклідніше про них можна прочитати в розслідуванні видання INSIDER «Один з «міністрів ДНР» пов'язаний з «Сім'єю» Януковича і донецькими бізнесменами».
Із ТОВ «ІК СХІДГАЗБУД» на суму в 59,2 млн грн укладено договір стосовно ремонту родинської школи № 8.
Переможцем тендеру із пошуку виконавця реконструкції головного корпусу Покровської центральної районної лікарні стало ТОВ «ДОМОБУДІВНИЙ КОМБІНАТ-7».
Згідно з Єдиним державним судовим реєстром, фірма є фігурантом одразу декількох кримінальних справ стосовно привласнення бюджетних коштів: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82660171, http://reyestr.court.gov.ua/Review/79423523 та http://reyestr.court.gov.ua/Review/74156420.
Досі триває тендер стосовно капітального ремонту будівель Центру первинної медико-санітарної допомоги в Покровську за 22,9 млн грн. Ймовірним переможцем є ТОВ «МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО».
Для отримання фінансування та початку виконання відповідних ремонтних робіт результати тендеру мають бути визнані Європейським інвестиційним банком та отримати резолюцію «без заперечень».
Наприклад, у липні влада міста уклала із ТОВ «ДОМОБУДІВНИЙ КОМБІНАТ-7» договір на суму в 32,4 млн грн щодо реконструкції громадської будівлі під багатоквартирний житловий будинок по вулиці Захисників України. Однак, як йдеться у системі ProZorro, наприкінці серпня договір довелося розірвати через те, що резолюцію ЄІБ «без заперечень» отримано не було.
Варто зазначити, покровським чиновникам з минулого року не вдається отримати позитивне рішення від ЄІБ через те, що минулі проведені тендери мали корупційні ризики, виявлені журналістами та відповідними органами моніторингу.
Зокрема, журналісти ІА «Вчасно» встановили, що в ході перших закупівель наприкінці 2018 року гроші Європейського інвестиційного банку були «розіграні» між фірмою-переможцем ТОВ «Хозхімсервіс» і двома безпосередньо пов'язаними з ним фірмами.
ЧИТАЙТЕ: Чиновники Покровска разыграли на тендерах сотни миллионов гривен Европейского банка между связанными фирмами
ЧИТАЙТЕ: В ПРООН отреагировали на «распил» чиновниками Покровска сотен миллионов гривен европейских средств
Після публікації ІА «Вчасно» про схему «розпилу» грошей Європейського банку владою Покровська, група технічної координації ПРООН, яка надає Банку підтримку з питань впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, здійснила моніторинг проведених чиновниками тендерів. Фінансування проєктів в Покровську було призупинено.
Пізніше ряд тендерів по ремонту об’єктів у Покровську повторно знову виграла одіозна фірма родичів екс-заммера Севастополя «Хозхімсервіс»: договори були розірвані.
Після цього постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України через порушення законодавства скасувала результати тендеру покровської влади з пошуку виконавця реконструкції родинської школи № 35 за гроші Європейського інвестиційного банку, а торги по ряду інших закупівель не відбулися.