Ілюстративне фото : Антикризовий медіа-центр
Представники РФ вимагають скоротити преамбулу закону про особливий статус Донбасу і прибрати з неї згадку про повернення та реінтеграцію переселенців. Про це повідомляє один з учасників засідань Тристоронньої контактної групи по Донбасу журналіст Денис Казанський.
Зокрема, російська сторона зажадала прибрати з української версії закону частину, яка звучить наступним чином: «з метою створення умов для якнайшвидшої нормалізації обстановки, відновлення правопорядку, конституційних прав і свобод громадян, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, створення умов для повернення жителів до вимушено залишених місць постійного проживання, їх реінтеграції, а також для відновлення життєдіяльності в населених пунктах у Донецькій та Луганській областях та розвитку територій».
Тобто, РФ і її бойовики практично прямим текстом вимагають викреслити 1,5 млн людей, які виїхали, вважає Казанський.
«І зрозуміло чому. Вони бояться самого факту нашого існування, адже ми псуємо їх пропагандистську картинку, — зазначає журналіст. — Вони бояться повернення проукраїнського населення, яке з самого початку не визнавало жодних „ЛДНР“. Крім того, вони користуються нашим захопленим майном, яке дуже не хочуть повертати».
ЧИТАЙТЕ: ОРДЛО в ТКГ представлятимуть журналісти-переселенці з Донбасу
За словами Дениса Казанського, представники РФ назвали повернення переселенців на Донбас «несуттєвим питанням».
«Коли я вказав, що викреслити переселенців не вдасться, і для нас це принциповий момент, представник ОРДЛО від РФ Родіон Мірошник заявив, що 1,5 млн осіб «це несуттєве питання» і їх слід прибрати з преамбули, щоб не було зайвого тексту. Ось таке ставлення до жителів Донбасу у його «захисників», — зазначив журналіст.
Таким чином, Російська Федерація намагається гальмувати перемовний процес у Мінську, вважає Казанський.
«В цілому ж для мене після ряду засідань ТКГ вже очевидно, що всіляко гальмує і заводить в глухий кут цей процес саме російська сторона. Практично всі пропозиції, які висуває Україна, Росією та її сателітами не приймаються і блокуються. Преамбула закону про особливий статус — яскравий тому приклад. Як може переконатися кожен, в ній немає будь-яких гострих і принципових тез. Це абзац тексту із загальним лейтмотивом „за все хороше“. Але навіть такий текст росіяни блокують, вимагаючи не згадувати переселенців», — додав він.