Сьогодні в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні / Фото: група «Майдан 18−20 лютого. Як усе було» у Фейсбуці
Зима 2013−2014 років в Києві та інших містах країни була часом масових протестів українців проти чинної влади. Люди вийшли на вулиці та площі, виступаючи проти відмови чинного тоді президента України Віктора Януковича від асоціації України з ЄС. Першими на Майдані стали протестувати студенти та активісти.
У ніч на 30 листопада «Беркут» силою розігнав студентський протест. Це викликало загальне обурення в країні, люди вийшли підтримати молодь, на Майдані з'явилося наметове містечко.
Спроби правоохоронців розігнати людей, що протестували, були невдалі. За протистоянням влади та активістів стежила вся країна. Багато людей приїжджали на Майдан, щоб підтримати активістів.
Силові зіткнення в Києві почалися 19 січня — тоді загальне обурення викликали прийняті Радою «диктаторські закони 16 січня». Перші загиблі серед протестувальників були на вулиці Грушевського — це стало черговим поштовхом до протистояння.
Народ на Майдані не розходився, і через місяць СБУ оголосила про контртерористичну операцію проти наметового містечка. Спроба провести зачистку силовими методами провалилася — люди зайняли оборону і не відступали. Силове протистояння продовжилося.
18 лютого учасники протесту вирушили до Верховної Ради, вимагаючи обмежити владу Віктора Януковича і скласти повноваження чинного президента, який виступив проти свого народу.
У Маріїнському парку відбулося масове зіткнення «майданівців» з «тітушками» і «антимайданівцями», серед яких були та правоохоронці.
На підтримку активістів Майдану почалися масові виступи людей в інших містах України — на місцевих центральних площах теж виникли протести.
Ситуація в Києві досягла максимального напруження — 20 лютого на вулиці Інститутській силовики відкрили вогонь на поразку по активістах, які фактично з дерев'яними щитами та камінням в руках протистояли озброєним вогнепальною зброєю спецпризначенцям.
105 активістів загинули під час протестів на Майдані — їх нарекли Небесною сотнею. Серед них було троє мешканців Донеччини — Сергій Бондарєв, Володимир Наумов та Іван Пантєлєєв.
Герої Небесної сотні стали першими масовими жертвами протистояння корупційної влади та народу в Україні.
Прощання із загиблими проходило на Майдані, куди прийшли десятки тисяч людей.
Під час початку військового конфлікту в Донбасі, саме активісти Майдану стали одними з перших, хто поїхав на схід країни, щоб захищати Україну від вторгнення російсько-терористичних формувань.
Сьогодні у Києві та інших містах країни проходять мітинги та заходи, присвячені загиблим за свободу у 2014 році.