ВООЗ провела чотири дослідження препарату з понад 7 тисячами пацієнтів, але не виявила позитивного впливу на смертність від вірусу, необхідність підключення до ШВЛ та прискорення одужання пацієнта. Про це йдеться на сайті організації.
Потрібно більше досліджень, щоб виявити наслідки використання препарату для певних груп пацієнтів. Такі випробування планують продовжити.
Препарат «Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після вживання «Ремдесивіру». Однак підтвердженої ефективності препарат не мав.
15 жовтня ВООЗ опублікувала свої результати дослідження та назвала препарат неефективним для лікування коронавірусу. До того ж частина пацієнтів, які приймали «Ремдесивір» для лікування від COVID-19, згодом страждали на порушення в роботі нирок.
У жовтні українське МОЗ дозволило ввезти до нас «Ремдесивір» після того, як управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше затвердило препарат для лікування COVID-19. 10 листопада українське МОЗ повідомило, що закупило 28 тисяч флаконів препарату, його вже почали розподіляти в регіональні лікарні.