Російські війська перебувають приблизно за 9 км від східних околиць Покровська. А шахта, де видобувають коксівне вугілля, розташована за кілька кілометрів на захід від міста.
Втрата єдиної шахти коксівного вугілля вдарить по вугільній промисловості/ Ілюстративне фото
Через бойові дії на Донеччині українські металурги можуть опинитися перед потребою імпорту, якщо рф захопить шахтоуправління «Покровське», де видобувають коксівне вугілля. Це може стати черговим ударом по вже постраждалій галузі, пише Bloomberg.
Відомо, що до російського вторгнення сталь становила близько п’ятої частини українського експорту й досі відіграє ключову роль в обороні країни. Виробництво сталі впало більш ніж на 70% після втрати заводів «Азовсталь» та імені Ілліча компанії Metinvest Holding LLC.
«Тепер логістичний ланцюг галузі може бути ще більше ускладнений через можливу втрату шахтоуправління „Покровське“ компанії „Метінвест“, яка видобуває вугілля для коксування на потреби решти металургійних заводів країни, — пояснює Bloomberg. — Російські війська перебувають приблизно за 9 км від східних околиць Покровська, який останніми місяцями є основним центром бойових дій у регіоні. І шахта, і збагачувальна фабрика розташовані за кілька кілометрів на захід від міста».
Тим часом «Метінвест», що належить найбагатшій людині України Рінату Ахметову, заявляє, що шахтоуправління «Покровське» продовжує працювати. Компанія висловлює впевненість, що ЗСУ захистять Покровськ від російського наступу.
Денис Саква, аналітик київської брокерської компанії Dragon Capital, вважає, що компанії, найімовірніше, звернуться до імпортного вугілля, хоча будь-які перебої в постачаннях коксівного вугілля можуть призвести до тимчасового уповільнення виробництва.
«Виробництво сталі в Україні торік впало до 6,2 млн тонн, тоді як до російського вторгнення воно становило понад 21 млн тонн. Галузь постачає продукцію для ЗСУ, але більша частина все ще експортується, при цьому Європейський Союз є найбільшим ринком збуту», — додає Bloomberg.
Металургійний бізнес у Кривому Розі, що розташовується за 150 км на південний захід від Дніпра, працює нині на 47% потужності, згідно з піврічним звітом ArcelorMittal. У IV кварталі 2022 року компанія зазнала знецінення цього активу на $ 1 млрд.
Разом з цим нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що рейд української армії в Курську область росії на початку серпня відволік частину російських сил зі сходу, зокрема від Покровська.
Голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін повідомив, що понад 20 тис. людей покинули місто, приблизно стільки ж ще лишається. Паралельно «Метінвест» заохочує персонал переїжджати в безпечніші регіони, звідки вони можуть приїжджати на робочі зміни.
Хоча «Метінвест» переналаштував свої операційні можливості та логістичні маршрути з початку війни, ризик порушення залишається високим, за словами аналітика Fitch Rating Марії Якушиної.
У грудні директор шахтоуправління «Покровське» Андрій Акулич заявив, що інвестиції тривають. Підприємство також допомагало фінансувати армійські підрозділи на Донеччині та будівництво укріплень та інших об'єктів поблизу міста, повідомила компанія «Метінвест».
Цього року «Покровське» планувало виробити 2,8 млн тонн коксу, що трохи менше, ніж у 2023 році.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!