Окупаційна влада почала закликати жителів так званої «ДНР» не їхати із захопленого Донбасу на заробітки.
Так, на місцевих підконтрольних бойовикам телеканалах стали з’являтися сюжети про те, що заробітчани повертаються на Донбас, не заробивши бажаних грошей, оскільки в Росії, куди найчастіше їдуть мешканці ОРДЛО, людей чекає непорядність роботодавців та складнощі при оформленні на роботу. Так званий «мер» окупованої Макіївки виступив на місцевому телеканалі та закликав жінок не відпускати своїх чоловіків на заробітки.
При цьому з телеканалів окупанти говорять мешканцям, що на захопленому Донбасі для них є і робота, і гідна зарплата, а також обіцяють відкриття нових виробництв. Але люди вже не вірять пропагандистам.
Наразі окупаційна влада стикнулася з нестачею кадрів майже у всіх сферах. Наприклад, у лікарнях так званої «ДНР» катастрофічна нестача медичного персоналу — дефіцит медиків складає у Горлівці 45,3%, Дебальцевому — 54%, Докучаєвську — 38,3%, Сніжному — 45,6%, Харцизьку — 41,9% і Шахтарську — 35,2%. Така ж ситуація склалася у сфері освіти, будівництва, важкому машинобудуванні. Навіть різноробочі стають дуже потрібні на ті об'єкти, які ще функціонують.
Водночас російські підприємства дуже охоче набирають до себе фахівців з Донбасу. Так, цього року російський холдинг «Колмар» перевіз 2 тисячі шахтарів і їх сім'ї з Донбасу в Якутію. Гірники покинули «шахтарський край», де окупанти затопили майже половину всіх шахт та тепер будуть жити у Нерюнгоі, де середня температура зимою -33 градуси, але є робота та гідна зарплата. Про це розповів глава холдингу «Колмар» Олександр Левін.
При цьому з Донбасу їдуть не тільки фахівці, але й молодь. Так, за даними «голови» так званої «громадської палати ДНР» Олександра Кофмана, майже 90% молоді мріє після отримання диплому про освіту хочуть виїхати з окупованого Донбасу.
У соціальних мережах мешканці Донбасу коментують заклики окупантів «залишатися дома» та пишуть про те, що в ОРДЛО майже немає роботи, дуже низькі зарплати — десь 10 тисяч рублів (3711 грн), яку часто затримують. Наприклад, робітники металургійних підприємств у так званій «ДНР» цього року неодноразово страйкували через багатомісячні затримки зарплат.
" Пожити на 10 тисяч, наймай квартиру та поживи на 10 тисяч, — пишуть люди у соцмережах. — Таліби теж закликають не виїжджати з Афганістану".