До окупованого Маріуполя приїжджає все більше росіян. Приїжджі тішаться, адже мають в місті умови для життя набагато кращі за маріупольців.
Маріуполь сьогодні/ Фото з місцевих чатів
Окупований Маріуполь сповнений проблемами, які приніс «руський мір». Зокрема, люди масово жаліються на відсутність житла. Маріупольці скитаються де тільки можуть, деякі сім'ї живуть у гаражах, бо їх будинок зносять під іпотеку.
Паралельно місто все більше заселяють приїжджі з рф, які не мають проблем із житлом. Особливо «тішаться» Маріуполем вихідці з Красноярського краю, десь з дикої півночі росії, пише радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
«Ми сєвєрянє, коли приїхали сюди, то чоловік нас почав знайомити із містом. Для мене був шок, три дні була на нервах. Я бачила розбиті будинки. У мене було питання лише, як люди це пережили. Потім я побачила, як триває будівництво, щось нове створюють і тоді я заспокоїлася», — розповідає про життя в місті громадянка рф.
За її словами, чоловік приїхав сюди нібито «відновлювати місто». Адже масштаби руйнувань після російських бомбардувань просто катастрофічні.
«Люди тут чекають відновлення. Чоловік і не збирався їхати додому, бо тут багато роботи. Ось нам дочку треба було влаштовувати у 2 клас. Чоловік сказав, що це буде 53 школа. Хоча нам із Купріна до неї далеко, але чоловік знайшов квартиру біля цієї школи. Загалом тут шикарні дороги, лікарні, ті ж самі школи. Зараз всі сили кинуті на відновлення. Тут все класно. Хай там нам заздрять», — з особливим цинізмом каже росіянка.
Дивно чути, що в Маріуполі все «шикарно», а всі сили «кинуті на відновлення». Про це не можуть сказати корінні маріупольці, які живуть в кращому разі без електроенергії та тепла, в гіршому — без домівок. Натомість приїжджим чомусь легко змінити квартиру, поки місцеві живуть в гаражах.
Маріуполь сьогодні/ Фото з місцевих чатів
Маріуполь сьогодні/ Фото з місцевих чатів
Маріуполь сьогодні/ Фото з місцевих чатів
Маріуполь сьогодні/ Фото з місцевих чатів
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!