На території окупованого Маріуполя влада рашистів зовсім не дбає про те, щоб очищати річки чи просто покосити траву. Так місто тоне в бур’янах, а через забруднені річки селяни страждають через нашестя черв’яків.
Як окупанти руйнують екологію Маріуполя і занедбують села неподалік
Кожен день в окупованому Маріуполі це ще один доказ того, що територія України для них це лише розхідний матеріал, який не несе для них жодної цінності. Місто з часом стає все занедбанішим, а екологічна ситуація все більше викликає занепокоєння.
Річка Кальчик, яка протікає в межах Маріуполя, є однією з найвідоміших річок України. Зокрема, багато істориків вважають, що це саме та літописна ріка, де відбулася відома битва у 1223 році між русько-половецькими й монгольськими військами (битва на річці Калка).
Після того, як рашисти вирішили перекрити течію при будівництві мостів, водойма стала нагадувати болото. Вода забруднена, в ній плаває багато сміття, повідомляє радник мера міста Петро Андрющенко.
До слова, раніше Андрющенко розповідав, що вода у річці набула болотно-синього кольору. Причиною є неробоча каналізація та промисловий пил, який абсолютно безконтрольний після того, як в окупованому місті зупинили заводи й ніхто не займається екологією.
Так росіяни вкотре доводять, що вони не зацікавлені в тому, аби хоч якось покращити життя маріупольців і єдине, що в них добре виходить це — нищити.
Разом з тим, перед маріупольцями постало й інше завдання — вижити серед гущі бур’яну. Як ми вже повідомили, про місто особливо ніхто не дбає, не кажучи вже й про такі речі, як турбота про зелені зони чи покоси трави. Таким чином, вже другий рік Маріуполь тоне в бур’янах. Через це в містян виникають алергії.
До слова, з лікарями та медпрепаратами у місті теж є великі проблеми, а тому людям доводиться вирішувати свої проблеми самостійно.
Продовжуючи тему екології, варто згадати, що села маріупольського району страждають від хробаків. Черв’яки заполонили будинки, а селяни кажуть, що тварин так багато, що вони скоро «людей почнуть їсти». Схоже, такі проблеми — своєрідна реакція природи на забруднені річки та ще один доказ бездіяльності та шкоди, яку завдають російські окупанти українським землям.
Фото: Петро Андрющенко
Фото: Петро Андрющенко
«Це — наслідок того, що окупанти зробили з екологією. Якщо ти з річки робиш болото, отримуєш аномальну реакцію природи. Тепер велике питання, що робити людям та до чого це призведе в підсумку», — коментує радник мера Маріуполя.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!