Як не втратити щомісячну держдопомогу: інструкція для ВПО

Якщо ВПО змінює місце фактичного проживання, перш за все, необхідно стати на облік за новим місцем. 

Фото з архіву "Вчасно"

Якщо ви ВПО і переїхали чи повернулися до постійного місця проживання, вам треба повідомити орган соціального захисту населення про це, повідомляє Мінсоцполітики. 

Далі, для продовження виплат особам, які мають на це право, орган соціального захисту населення зробить запит до відповідного органу за попереднім місцем проживання.

До речі, факт проживання/перебування ВПО за фактичним місцем вибірково перевіряється територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України.

Якщо ВПО відсутня за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

У випадку, коли ВПО протягом 10 календарних днів не прибула до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

Поновлюється виплата щомісячної державної допомоги ВПО, коли особа, яка має право на таку виплату, стає на облік ВПО за місцем фактичного проживання.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev