Як під час війни підприємниця з Краматорська відкрила у Коломиї найбільший приватний садочок

Ганна Ощепкова розвивала вдома, у Краматорську, дитячі центри з 2014 року. Ідея цього бізнесу у Ганни, разом з колегою Іриною Москалець, виникла з власної потреби — для розвитку своїх дітей. Так у місті почали з’являтися центри «Планета знань», де дітям пропонували 26 авторських курсів з раннього розвитку, підготовки до школи, швидкого читання, розвитку логічного мислення, ментальної арифметики та інших. За вісім років таких центрів стало чотири у різних районах міста. Заняття відвідували впродовж року понад 500 дітей.

Як під час війни підприємниця з Краматорська відкрила у Коломиї найбільшій приватний садочок

Торік наприкінці року підприємниця відкрила ще невеликий приватний дитячий садок. У лютому цього року планувала відкрити великий садок, придбала для нього меблі та навчальне обладнання. Ці плани змінила війна.

«За два місяці роботи нашого садочка ми побачили, що є попит на ці послуги — попри наявність місць у комунальних закладах, люди привели до нас дітей. Це надихнуло на подальший розвиток. Наш невеликий садочок працював у нашому ж центрі, це було незручно, для дітей потрібне було подвір’я. Тож ми зважилися на більший масштаб — орендували великий приватний будинок, щоб мати власне подвір’я для прогулянок, отримали усі дозволи, закупили меблі та готувалися до відкриття садочка на 60 дітей», — говорить Ганна Ощепкова. Дитсадок Ганна відкрила, але за кілька місяців на Івано-Франківщині.

Хоча 24 лютого усі плани з розвитку бізнесу змінилися — через бойові дії заняття припинили, люди почали виїжджати з Краматорська.

Російською ракетою було повністю зруйновано один з найбільших центрів підприємниці Російською ракетою було повністю зруйновано один з найбільших центрів підприємниціПро відновлення роботи з дітьми не було і мови — стало небезпечно. У березні через обстріл російськими військами ракетою було повністю зруйновано один з найбільших центрів підприємниці у Краматорську. Після цього з усіх центрів забрали меблі, посібники та вивезли в окреме місце, але ситуація на сході щодня загострювалася.

Навіть після цього обстрілу думок виїжджати не було. Родина Ощепкових волонтерила, бізнес не працював, але їхати з дому не хотіли, так було до квітня, коли з Донеччини оголосили про масову евакуацію.

У травні на запрошення колеги Ганна поїхала до Коломиї. Провівши там два тижні, вирішила заробляти, адже бізнес зупинився 24 лютого, доходів не було. Одним з цікавих варіантів продовження підприємницької роботи було створення дитячого садочка, який вона хотіла відкрити вдома.

Ганна сіла у потяг та поїхала до Краматорська забирати обладнання, хоча ще гадки не мала, як його перевезти за 1100 кілометрів.

Обладнання перевозили потягом Обладнання перевозили потягом«Везти усе вантажівкою через усю Україну було дуже дорого, наша родина не мала таких грошей. У потязі я згадала про державну програму для релокації бізнесу і заповнила заявку. Буквально за годину мені передзвонили з Івано-Франківської військової адміністрації і запропонували вагон Укрзалізниці, щоб вивезти усе наше обладнання. Це здивувало мене, адже ми планували вивозити не завод, а дитсадок та обладнання для нього, але це і додало сил рухатися далі», — згадує Ганна.

У Краматорську родина Ощепкових орендувала п’ятитонну вантажівку і забрала із собою все, що у неї помістилося. У Покровську перевантажили все у залізничний вагон, який вирушив до Коломиї. Крім меблів, придбаних для майбутнього садочка, забрали також власні верстати та інструменти, на яких виготовляли багато навчальних матеріалів для своїх центрів розвитку та дитсадка.

«Все сталося швидко і так, як ми хотіли. Ми шукали можливості, тому вони з’являлися, — ділиться підприємниця. — Я хочу порадити людям, особливо бізнесу зі сходу, який досі вагається, що робити, куди їхати, чи варто їхати. Думаю, що варто, щоб розвиватися, утримувати свою родину, давати роботу іншим, платити податки і наближати нашу Перемогу».

Поки чекали на Івано-Франківщині своє обладнання, почали у соціальних мережах рекламну кампанію з набору дітей до садочка. За два тижні у Коломиї орендували приміщення, розставили у ньому обладнання та відкрили садочок.

Навчають за японською системою розвивати логіку, пам’ять Навчають за японською системою розвивати логіку, пам’ятьЗараз це найбільший приватний садок у місті — його відвідують 20 дітей. До осені підприємниця планує вдвічі збільшити кількість дітей, набравши нові групи. Тут, крім розвивальних занять, використовують авторські методики — навчають за японською системою розвивати логіку, пам’ять.

Додому Ганна Ощепкова планує повернутися, але до того часу у неї вже буде філія її бізнесу на Прикарпатті, тож цю релокацію вона розглядає як масштабування своєї улюбленої справи.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!  

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev