У 2023 році ЗНО проводити не будуть, звичне тестування замінять на вдосконалену версію національного мультипредметного тесту (НМТ) , як це було у 2022 році. Про механізм його проведення повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Визначено, що у 2023 році комп'ютерне тестування для вступу на перший курс закладів вищої освіти України учасники проходитимуть з двох обов'язкових предметів, а також одного предмету за вибором.
Обов'язкові предмети — українська мова та математика.
Предмети за вибором — історія України, іноземна мова, біологія, фізика, хімія.
Час на складання тесту — 180 хвилин, учасник самостійно розподіляє його між блоками.
Передбачено 30 завдань з української мови, 22 — з математики. З історії України — 30, з іноземних мов — 32, з фізики — 20, з біології та хімії — по 30.
Усі завдання НМТ відповідатимуть чинним програмам ЗНО. У тестах буде використано завдання, розроблені для ЗНО.
"Для підготовки достатньо добре вчитися в школі, працювати з традиційними навчальними підручниками або посібниками. Доцільно попрацювати із завданнями минулих років ЗНО", — кажуть організатори тестування.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня підготує демонстраційні варіанти кожного з блоків, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.
Тестування проходитиме у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (в Україні та деяких країнах за кордоном).
Передбачено дві сесії — основна і додаткова. Реєстрація проходитиме у квітні, підтвердження участі в НМТ і остаточний вибір місця проходження тесту — у травні, основна сесія — у червні, додаткова — у червні та липні.
Вступ до вишів — у липні та серпні.
Кількість тестових балів, отриманих у кожному з блоків НМТ, буде переведена в результати тестування за шкалою 100 – 200. Таблиці переведення будуть завчасно затверджені Міністерством освіти.
Для усіх спеціальностей встановлять коефіцієнти до результатів кожного блоку. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році (він також затверджується МОН).
Державної підсумкової атестації у 2023 році не буде, додає Сергій Бабак.