Фото АрміяInform
Як повідомляють у Мінекономіки, масовий запуск програми відбудеться у другій половині жовтня. Тоді послугою зможуть скористатися у мобільному застосунку «Дія», а подати заявку можна буде в декілька кліків.
До програми інтегровано п’ять банків: «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Укргазбанк», «Скай банк» та «Глобус Банк», які готові розпочати видачу перших кредитів.
Подати заявку можна за 5 хвилин. А надання послуги може тривати до 3 робочих днів.
Хто може отримати послугу доступного кредитування?
Громадяни України у віці від 18 років на момент підписання кредитного договору, які:
- належать до однієї з категорій, зазначених у п. 3 Постанови Кабінету Міністрів № 856 від 2 серпня 2022 року, зокрема, військовослужбовці Збройних Сил за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, поліцейські та члени їхніх сімей; ветерани війни та члени їхніх сімей; учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни; медичні працівники, освітяни та науковці, а також внутрішньо переміщені особи;
- інші громадяни України у власності яких менше ніж 52,5 кв. метра загальної площі житлової нерухомості для сім’ї з однієї особи (одинока особа), та додатково 21 кв. метр — на кожного наступного члена сім’ї (не враховується нерухомість, розташована в районі проведення воєнних дій або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації);
- не належать до осіб під санкціями та не перебувають в реєстрі олігархів;
- не мають діючих договорів пільгових державних іпотек та лізингу.
Вік кандидата на дату повного виконання зобов’язань за кредитним договором не повинен перевищувати 70 років.
Кандидат та члени його сім’ї (у разі, коли вони виступають поручителями за кредитним договором) повинні бути платоспроможними та мати можливість здійснювати платежі з погашення та обслуговування кредиту.
Як подати заяву на отримання пільгової державної іпотеки?
1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису, Дія. Підпису або BankID.
2. Перейдіть до послуги єОселя.
3. Перевірте власні дані з кабінету громадянина на Порталі. Відкоригуйте їх за потреби, оскільки вони будуть подані в заяві на отримання іпотеки.
4. Оберіть категорію заявника, до якої відноситесь за місцем працевлаштування. Будьте уважні, претендувати на отримання іпотеки можуть лише громадяни України, які належать до однієї з категорій, визначених у п. 3 Постанови Кабінету Міністрів № 856 від 2 серпня 2022 року.
5. Вкажіть свій сімейний статус, дані іншого з подружжя, якщо ви перебуваєте в офіційному чи цивільному шлюбі, кількість неповнолітніх дітей до 18 років, що з вами проживатимуть, і середньомісячний дохід сім’ї.
6. Вкажіть дані про бажане житло та банк, до якого хочете надіслати заяву. В одній заяві можна обрати лише один банк.
7. Перевірте заяву, підпишіть електронним підписом та надішліть.
8. Очікуйте повідомлення про подальші кроки на вказану електронну адресу. Відповідь також буде доступна в розділі «Зверніть увагу» в кабінеті громадянина на порталі «Дія».
Заява може бути в роботі в банку до 3 робочих днів. За результатом розгляду наданих даних банк зв’яжеться телефоном або електронною поштою та повідомить про наступні кроки.
Цього року запрацює перший етап реалізації програми «єОселя». Визначені в постанові категорії населення отримають доступні кредити під 3% річних. Це військові та правоохоронці; медики; працівники освіти; науковці.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!