Віктор Левченко та Михайло Вершинін
За формулюванням «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», наведеному в Указі Президента, стоять тисячі врятованих життів мирних жителів.
Так, щонайменше 40 000 цивільних було евакуйовано з Луганщини за безпосередньої участі бійців Управління патрульної поліції, очолюваної Віктором Левченком.
Від 24 лютого патрульні Луганської області не лише виконують покладені на них обов’язки дотримання громадської безпеки та порядку, а евакуюють людей, розвозять адресну гуманітарну допомогу, допомагають людям врятувати як власних хатніх улюбленців, так і централізовані притулки до тварин.
За час супротиву України навалі кремлівської росії бойові поранення отримали шестеро патрульних, в тому числі і Віктор Левченко. Всі вони після проходження лікування у шпиталі повернулись на службу.
«Безпека власного життя вже давно відійшла на другий план, бо основна ціль, це порятунок наших», — коментує щоденну працю Левченко.
Голова патрульної поліції Маріуполя та Донецької області Михайло Вершинін від початку повномасштабного вторгнення став на захист міста, заблокованого російською армією. Вершинін особисто звертався із закликом допомогти Україні боротися з російськими окупантами до лідерів країн світу, та, зокрема до Президента України, із проханням забезпечити боронців міста системами ППО.
«Мої підлеглі евакуйовували жінок із розбитого після авіаудару пологового. Хтось ніс поранену вагітну, хтось — дитину, синю від холоду. Війна — це подія, яка має багато граней. Патрульні робили чимало їм не характерного. Вони самі не очікували, що здатні на деякі речі. Вони рятували людей, коли у нас відбувалися обстріли. Туди відразу стягувалися всі вільні екіпажі, які надавали першу допомогу, саджали людей у машини і везли їх в лікарні», — розповідав пан капітан.
Вершинін — переселенець з окупованого Донецька та учасник АТО. Мирний мешканець Донеччини, до 2014 року займався бізнесом. Коли окупанти прийшли в місто, не згодився жити під їх «прапором». Ексбоєць-доброволець «Правого сектору» з позивним «Кот», боронив ДАП.
У 2020 році Вершиніна хотіли відсторонити від виконання обов’язків через скандал щодо дій декількох його підлеглих. Тоді вперше в історії української поліції мешканці міста ініціювали відкрите звернення до керівництва Департаменту патрульної поліції із вимогою залишити Вершиніна на посаді.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!