В цивільному житті Єлизавета писала книги та співала у складі гурту. Тепер її плани змінилися — вона рятує наших Захисників та Захисниць на передовій, а віднедавна ще й сама реабілітується після того, як потрапила під обстріл.
Фото: соцмережі Єлизавети
Українська поетеса Єлизавета Жарікова родом з Новопскова, що на Луганщині. Вона — співачка, клавішниця та бек-вокалістка інді-рок гурту «Поророка», розповідає директор департаменту міжнародної технічної допомоги Луганської ОВА Денис Денищенко.
Ліза також учасниця Революції Гідності, парамедикиня та військовослужбовиця.
Жінку називають «гордістю Луганщини», адже вона доволі активна, має досвід участі в українських конкурсах, фестивалях, зокрема є переможницею всеукраїнського конкурсу авторської пісні «Мовою серця» та всеукраїнського літературного конкурсу «Витоки».
Після 24 лютого Жарікова приєдналася до лав ЗСУ, і відтепер вона парамедикиня ТРО. До повномасштабної війни було багато планів, зокрема хотіла презентувати дві нові книги.
На березень-квітень 2022 Єлизавета навіть почала домовлятися зі своїм музичним коледжем про презентацію, однак вторгнення все змінило.
Фото: соцмережі Єлизавети
Зокрема тепер будівля навчального закладу зруйнована — двох поверхів немає, відновити коледж не можна.
«Все місто моєї юності спалене і зруйноване майже вщент», — коментує дівчина.
Наприкінці червня парамедикиня зі своєю групою потрапила під обстріл, коли виходила з позицій під Бахмутом.
Відомо, що письменниця отримала осколкові поранення і контузію. Зараз вона у безпечному місці та вже поволі відновлюється.
Фото: соцмережі Єлизавети
Фото: соцмережі Єлизавети
«Зі мною все добре. Жива, важливе не задіто, все швиденько загоїться, зможу якнайшвидше повернутися в стрій. Поранення нескладне, ноги, найбільший уламок пройшов навиліт у стегні, ще три дістали з другого стегна і зі стопи, дрібне лишають на памʼять.
Вибухом розбило телефон, відновлюю поки що контакти і акаунти.
Історію, як ми сказали богу смерті „не сьогодні“ розкажу пізніше. Вона цікава. І повчальна.
Зараз я молюся за те, щоб всі мої вийшли живими. Поки мої там, моє серце там», — написала дівчина у своїх соцмережах.
До слова, хоч книги Єлизавети й не були презентовані належним чином, їх все одно можна прочитати. Знайти книжки можна за посиланнями:
«Мурахи Йоганна Себастьяна» — серія «Лауреати Смолоскипу», видавництво «Смолоскип», 2021 bit.ly/3ECowiu
«Між любовʼю й любовʼю», видавництво «Гамазин», 2023, поетична серія «Зона Овідія», упорядник серії Тарас Федюк vsiknygy.com.ua/books/
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!