Скрін відео ФБ Галина Однорог
Сьогодні у Маріуполі проходила сесія міської ради, де депутати мали розглядати питання зміни цільового призначення землі під будівництво приватного навчального закладу у Міському саду, повідомляє «Вчасно».
ЧИТАЙТЕ: «Ні будівлям Ахметова»: у Маріуполі жителі вийшли на мітинг проти забудови Міського парку
Фото ФБ Олег ХарченкоВисловити своє невдоволення планами влади на сесію прийшли жителі Маріуполя. Однак потрапити до зали засідань їм вдалося не одразу. Поліція не стала пропускати активістів всередину, посилаючись на карантинні обмеження, і вибудувала цілий кордон із правоохоронців.
Учасники протесту були обурені такими діями влади. На їхню думку, громадськість просто усувають від участі у важливих суспільних процесах, прикриваючись пандемією.
«Вже рік нас (громадськість — ред.) не пускають у залу засідань, — розповідає активіста Галина Однорог. — Я розумію, якби до нас вийшла людина, пояснила, що кількість місць обмежена, і можуть пройти не всі. Між собою ми б вирішили, кого делегувати від громади на сесію. Але вони не хочуть пропускати взагалі нікого. Порушуються права людини, і на жаль, поліція сьогодні в Маріуполі встає на захист влади».
Після палких суперечок учасників акції все ж таки пропустили до зали. У підсумку депутати вирішили розділити сесію на два пленарних засідання і не розглядати сьогодні питання зміни цільового призначення землі під будівництво навчального закладу «Метінвест Політехніка» в Міському саду.
Згодом на сайті поліції Донеччини з'явилася повідомлення про те, що під час проведення чергової сесії Маріупольської міської ради на лінію 102 надійшло три повідомлення від громадян про те, що їх не пускають на засідання. Крім того, було отримано повідомлення про порушення правил карантину у приміщенні, де відбувалася сесія. Інформацію було зареєстровано, за всіма фактами розпочато перевірку.
Нагадаємо, нещодавно у Маріуполі компанія олігарха Ахметова заявила про намір побудувати перший недержавний гірничо-металургійний інститут. Серед усіх можливих місць для забудови обрали найстаріший парк міста, якому в цьому році виповнюється 158 років. Така ініціатива не сподобалася багатьом мешканцям Маріуполя. У неділю маріупольці вийшли на мітинг проти забудови саду. Також містяни збирають підписи, аби захистити Міський сад.